Најнов хит за релаксација и вежбање – Џин тоник јога

Ви звучи будалесто? Јога ама со помош на чашка до две од алкохолниот коктел џин тоник. Тоа е најновиот хит за релаксација (и вежбање) во светот.

Џин-тоникот е најбаран пијалак за 2018 година, а веројатно и во иднина. После лансирањето на џин-тоник календарот, на серија производи за нега на лице, вклучувајќи и маски и балзами, на база на џин тоник, на ред дојде и џин-тоник јогата.

Трендот доаѓа од Америка и брзо се прошири и во други земји, а веќе постојат сериозни фитнес центри каде се применува овој нов метод на практикување јога.

Како изгледа џин-тоник-јога тренингот погледнете – ТУКА.

 

 

 

x

Check Also

Диета Кембриџ – брз план за слабеење

Осмислена во Велика Британија во 1970 година од доктор Ален Ховард од ...