Најплатената манекенка заработува 128.000 долари дневно

Жизел Бундхен е прогласена за најдобро платена манекенка во светот.

ziz867

Според списанието Форбс, 33-годишната Жизел само во последните 12 месеци заработила 47 милиони долари.

Ова е седма година како бразилската убавица последователно важи за најплатена манекенка во светот. Според пресметките, таа заработува околу 128.000 долари дневно. 

x

Check Also

Бела Хадид и Лила Мос ја претставуваат пролетната колекција на Miu Miu

И овојпат дизајнерите на италијанската луксузна модна марка Миу Миу ја покажаа ...