Најпосакуван моден додаток – Очилата за сонце D’Artiste

Меѓу сезонските хит модни парчиња се најдоа очилата за сонце од летната колекција на Џорџо Армани.

Очилата за сонце се од колекцијата D’Artiste, а карактеристични се по ексцентричните леќи со цветови, како и по ретро кружниот облик.

Очилата се во розова, сина и светло-кафена нијанса, со лесна метална рамка во линеарна форма.

Женските очила за сонце D’Artiste веќе се издвоија од колекцијата на модни додатоци на Арамни за пролет/лето 2018, како најпосакуван моден додаток.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...