Најпотребни модни парчиња од & Other Stories за пролетната сезона

Модната марка & Other Stories ја лансираше пролетната колекција, која секако ќе се надополнува во текот на целата пролет 2020. 
Трендовите во колекцијата се кожени модни парчиња и фустани со „паф“ ракави. Сукњите се со миди должина што ги прави лесни за комбинирање и за дневни и вечерни излегувања, но и за на работното место. Џемперите и кардиганите пак, се во пастелни нијанси. 
Од палетата на бои доминираат зелената, беж и бебешко сината нијанса. 
Во продолжение, нашиот избор на „основни“ парчиња кои баш би ги изнаносиле. 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...