Најпродаван подарок за божиќните празници

Ќебенцето во форма на сирена е најпродаваниот подарок во декември на интернет сајтовите за продажба Асос и Амазон.

kebe-2

Плетеното сирена-ќебе доживеа неверојатна слава благодарение на Инстаграм хаштагот #mermaidblanket.

11.000 парчиња од ова ќебе се продале само во првите неколку денови во декември, а моментно за синото сирена ќебе (кое е најбарано) на листа на чекање се над 1000 луѓе. Цената му е 29 долари, а во продажба се достапни и други слични модели по цена од 7 па до 18 долари.

kebe-1

kebe-4

 

x

Check Also

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh 

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, ...