Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018.

Комбинирајте го со трендовска плетена торбичка од пролетната колекција на Манго

Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен и лесен за носење, одлично се комбинира со секаков вид на чевли дури и во преодната сезона, благодарение на чистите линии и лесно-прилагодливата нијанса.

Освен во зелена, популарниот фустан може да се купи и во црна нијанса.

 

 

x

Check Also

#VERYUS – WOMEN’SECRET ЈА СЛАВИ 25-ГОДИШНИНАТА СО ВИСТИНСКИ ЖЕНИ КАКО СИТЕ НАС

Women’secret ја слави 25-годишнината од своето постоење со кампањата VERY US во ...