Најспецифичните модни изгледи на забавата по Оскарите

Додека на црвениот тепих на Ноќта на Оскарите доминираа розовите тоалети и секако, елегантните изгледи, на Венити Фер забавата која се одржа по Оскарите, ѕвездите си дозволија екстравагантни, па дури и ризични модни изгледи.

3 ѕвезди предводеа во необичниот избор на облека за Венити Фер забавата.

Зое Кравиц

Зое Кравиц одбра модна комбинација од Ив Сен Лоран – црна, тесна макси сукња и градник во златна нијанса.

Глумицата Лупита Нионго се појави во масивен бел фустан од „пердуви“, креација од Оскар дела Рента.

Лупита Нионго

Со својот моден изглед особено привлече внимание топ моделот Кендал Џенер, која за оваа прилика носеше многу смела креација на Рами Кади.

Кендал Џенер

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...