Најубавите ангели ќе се качат на сцената на спектакуларното шоу на Викторија сикрет

Денес во Њујорк ќе се случува спектакуларното шоу на Викторија сикрет.

2012 Victoria's Secret Fashion Show - Runway

Традиционално, и годинава модната марка Викторија сикрет денес ќе ги претстави новите колекции преку спектакл.

На сцената, освен преубавите ангели, ќе се качат и музичките ѕвезди како Џастин Бибер, Бруно Марс, Ријана и други, а годинава ќе настапи и младата пејачка Тејлор Свифт.

Сепак, тоа што ова шоу го прави толку спектакуларно се сепак топ-моделите, меѓу кои се и најубавите жени во светот како Кендис Свонепул, Алесандра Амбросио, Адриана Лима…

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...