Најубавите фустани на црвениот тепих на Оскарите, некогаш и денес

Кога станува збор за настан кој на едно место ги собира најдобрите глумци, се разбира тоа се Оскарите. А црвениот тепих на ноќта на Оскарите секогаш е волшебен и полн со гламур. На него, со своите изгледи не се „натрпеваруваат“ само актерките меѓу себе, туку и најпрочуените дизајнерски имиња и модни куќи.

Да се потсетиме на некои од незаборавните креации низ историјата на Оскарите.

Одри Хепберн, 1954, во креација на Живанши
os odri 1954

Фара Фосет, 1979, во креација на Стефен Бароус

os fara

Шер, 1986, во креација на Боб Маки

os ser

Никол Кидман, 1997, Џон Галијано

os nikol

Гвинет Палтроу, 1999, Ралф Лорен

os gvinet

Бјорк, 2001, Марјан Пејоски

os bjork

Џулија Робертс, 2001, Валентино

os julija

Хали Бери, 2002, Ели Сааб

os hai

Чарлиз Терон, 2004, Гучи

osk carlis

Анџелина Џоли, 2004, Марк Боуер

os ang

Пенелоп Крус, 2007, Версаче

os pen

Сандра Булок, 2010, Маркеса

os sandra

Мила Кунис, 2011, Ели Сааб

os mila

Џенифер Лоренс, 2013, Диор

os je

Лупита Нионго, 2014, Прада

os lupi

Џенифер Лопез, 2015, Ели Сааб

os jl

x

Check Also

Samsung The Terrace телевизорите верификувани за гледање на отворено

Компанијата Samsung Electronics објави дека сите модели на The Terrace премиум телевизорот се први во индустријата ...