Најубавите плетени чанти од MANGO од бамбус, јута, волна

За сезоната пролет/лето 2019 популарната модна марка Манго лансираше извонредна колекција на модерни чанти во чекор со модните трендови. Освен популарните чанти со змијски принт, хит на сезоната се плетените чанти од бамбус и јута, како и волнените плетени чантички.

 

Чантите се достапни во продажба во Манго како и на официјалната онлајн шопинг страница на Фешн Груп – Тука. 

Кој избор и да го направите, ќе имате моден додаток кој не останува незабележан. Дизајните пак, задоволуваат различни вкусови, а изборот е голем и во големината и нијансите на чантата.

„Фрлете“ поглед на нашите фаворити во продолжение.

памук

памук

природни бамбусови влакна

бамбус

бамбус

бамбус

бамбус

бамбус

дрво

јута

јута

x

Check Also

Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Вашиот омилен протугалски бренд за асесоари Parfois – поблиску до вас! Сега, со ...