Малку панк и многу кич на најзначајниот црвен килим на светот

Во Њујорк синоќа се случуваше најважниот традиционален моден настан – Мет Гала или Мет Бал, кој во светот на модната индустрија се смета за најголемо модно дефиле на славните личности на црвениот килим.

Ана Вентур

Ана Вентур

Оваа година тема на настанот беше „From Punk To Couture“ што предизвика голема збрка кај многу дами кои во своите напори да излгледаат што повеќе панк се трансформираа во комични модни креатури. Чест на исклучоците.
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез

Настанот традиционално е под покровителство на списанието Вог, па годинава Ана Вентур дозволи на црвениот килим да се појави и Ким Кардашијан, веројатно само поради нејзиниот иден сопруг од кого очекува дете, Кени Вест.

Ким Кардашијан и Кени Вест

Ким Кардашијан и Кени Вест

Лекција за добар вкус им одржа на сите младата Ема Вотсон.

Ема Вотсон

Ема Вотсон

Најневкусно облечена убедливо беше Мадона која му направи лоша реклама на „Живанши“ дополнувајќи го комплетот со искинати чорапи и розови чевли. Ништо подобра од неа во стилот – Бијонсе.

Мадона

Мадона

Бијонсе

Бијонсе

Еве го нашиот фото преглед на настанот, па сами донесете заклучок што личи на панк, а што на кич.

Мајли Сајрус

Мајли Сајрус

 

Кејт Аптон

Кејт Аптон

 

Сиена Милер

Сиена Милер

 

Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер

 

Кристина Ричи

Кристина Ричи

 

Кети Пери

Кети Пери

 

Кејти Холмс

Кејти Холмс

 

Иванка Трамп

Иванка Трамп

 

Гвен Стефани

Гвен Стефани

 

Ешли Грин

Ешли Грин

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...