НАКИТ 2016 – Саем за накит и модни додатоци со продажен карактер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во организација на Јавна Соба и „KAPKA Jewelry“, од 7 до 9 октомври во просториите на Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, ќе се одржи првото издание на Саем за накит и модни додатоци, „НАКИТ 2016“.

Јана Ацевска, Капка

Јана Ацевска, Капка

„НАКИТ 2016’  ќе има продажен карактер и е наменет за пошироката публика, за познавачите на добриот накит, за љубителите на модните дадотоци, за конзументите на добрата атмосфера и забава.

Нина Нинеска, модулар

Нина Нинеска, модулар

Виктор Павлов

Виктор Павлов

Саемот ќе биде збогатен со предавања, работилници, и секако многу дружење и музика.

На саемот, во оваа негова прва година на реализација, настапуваат изработувачи и дизајнери на накит од Македонија, Србија и Бугарија.

x

Check Also

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата Девица и Бик

Оваа недела планетата на љубовта го напушта знакот Лав за да влезе ...