Наоми Кемпбел и Џордан Дан во новата кампања на Барбери

За лица на својата нова кампања пролет/лето 2015, Барбери ги избра Наоми Кембел и Џордан Дан.

ncjd-nas

Ова спојување на две генерации познати модели Барбери го направи и претходно со Кејт Мос и Кара Делевин. Таа кампања беше извонредно успешна, па зошто да не се продолжи во ист стил.

“Наоми и Џордан се две британски модни икони, две силни и убави жени и секако две совршени лица за нашата нова кампања.“, изјави Кристофер Бејли, креативниот и извршен директор на Барбери. Зад камерата на рекламната кампања беше познатиот моден фотограф Марио Тестино.

ncjd-burberry-2

ncjd-burberry3

ncjd0

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...