Наоми Кемпбел блеска во едиторијалот на GQ

Супермоделот Наоми Кембел уште еднаш покажа дека годините не се важни кога е во прашање убавината.

Убавицата која има полни 46 години позираше за германското издание на списанието GQ. 

За стајлингот е задолжен Ракел Франко, за мејкапот Рене Гарнс, а за косата – стилистот Данте.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...