Наоми Кемпбел го покажа новиот тренд на коса

Супермоделката позната по своите неверојатни трансформации се врати на Инстаграм со нова фотографија во чест на Боб Марли. Нејзиниот изглед е совршен за неделен одмор.

2020 година за Наоми Кембел започна во знакот на нејзината љубов кон Африка.

Вчера, таа на својата Инстаграм страница ја објави својата нова фризура во афро стил. Овој стил, всушност е тренд за сезоната на потопли денови.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...