Наоми Кемпбел ја краси насловната на Вог

48-годишната убавица блеска во фотосесијата снимена за Вог и ја краси насловната страница на британската модна библија за март 2019.

Супермоделот Наоми Кемпбел е лице на мартовското издание на Вог. Фотографирана од врвниот Стивен Меисел, заштитното лице на „Нарс“ козметика е облечена во нови модели од Барбери. Насловната пак е карактеристична по психоделичниот изглед.

Во едиторијалот, Наоми позира во модни парчиња од пролетните колекции на Валентино, украсена со накит од Картие.

x

Check Also

Деми Мур прекрасна (и гола) во фотосесијата за Харперс Базар

56-годишната глумица Деми Мур позира за насловната страница и едиторијалот на октомвриското ...