Наоми Кемпбел на ревија на Ив Сен Лоран на Модната недела Париз

Легендарната супермоделка блесна на модната писта во Париз за ревијата на Ив Сен Лоран.

Црната пантерка се врати на модната писта на Модната недела во Париз. Со ревијата на Ив Сен Лоран се затвори Модната недела.

На својот Инстаграм профил, Наоми напиша „Господинот Ив Сен Лоран веруваше во мене и секогаш беше до мене кога најмногу ми требаше поддршка. Благодарна сум за сите убави заеднички мигови. Гениј, креативец и визионер во модата. Многу ми недостига“.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...