Наоми Кемпбел позира за новата колекција на Diesel

Супермоделот Наоми Кемпбел позира во кампањата за новата колекција на Diesel со хуманитарен карактер. Колекцијата е насловена Child at Heart, а содржи маички сликани од деца. Парите од продажбата ќе одат во проектот Save The Children’s Every Last Child.

Освен Наоми, во кампањата на Diesel учествуваат и моделот Барбара Палвин, Кенја Кински Џонс – ќерката на Квинси Џонс и Настасија Кински, како и Аерон Де Ниро, синот на Роберт Де Ниро.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...