Нашата убавица Розман не се закити со победничка титула во Кина, ама доби понуди за работа

Македонската претставничка на Мис модел во светот, натпревар за убавина кој се одржуваше во Кина, се врати во Скопје задоволна од успехот, иако не се закити со титула.

emilija rozman 4

Победничка на изборот беше мисицата од Татарстан, позната по скандалите во текот на престојот во Кина.

 

Розман во креација на Мила Кадриу

Розман во креација на Мила Кадриу

Како и да е, и честитаме за убавиот успех на Емилија Розман и за достојното претставување на Македонија.

emilija rozman 6

Инаку, нашата убавица добила понуди за модни ангажмани во Кина, но сепак не прифатила ниедна.

emilija rozman 7

emilija rozman 3

emilija rozman 5

x

Check Also

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка ...