Натали Портман, божица во зелен фустан „Ланвин“.

Со изглед на старогрчка божица, Натали Портман го собра вниманието на присутните.

np 3

На премиерата на филмот „Sicario“ на Канскиот филмски фестивал, 33 годишната глумица се појави во нежно -зелен фустан од луксузната модна марка Ланвен.

Облечена во зелен фустан, со сандали на нозете и впечатливи долги обетки, Портман „разоружуваше“ со изгледот на црвениот тепих но и со широката насмевка.

По премиерата, на забавата, глумицата го носеше истиот фустан со мала промена на модните додатоци, па наместо обетките беше додаден ѓердан кој се спушта до длабокото деколте.

np 1

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...