Научете да шминкате од Небојша Пешевски

Започнаа курсевите по шминкање кои ги држи мејкап уметникот Небојша Пешевски.

nebojsa 1

За 32.000 денари можете да стекнете занает со помош на стилистот Небојша Пешевски. Обуката трае до два месеци, а стилистот тврди дека секој вложен денар се исплатува, бидејќи оттаму ќе си заминете подготвени да станете и вие стилист.

nebojsa 2

„На курсевите се учи комплетно се’ за начинот на шминкање, моделирање на лице, моден мејк-ап, шминка за пред камера, филмска шминка, невестинска шминка…“, објаснува Небојша.

nebojsa 3

Заинтересираните за ваквата обука можат да се пријават до јуни. До тогаш важи и попустот, вели Пешевски, кој поради работни ангажмани летово ќе го мине во странство.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...