Не фрлајте ја водата во која се варел оризот, ќе ви послужи за здравје и убавина

Ако се уште не сте чуле за овој старински лек, сега е време да дознаете какви здравствени и козметички предности има. Значи, зборуваме за историската вода во која се варел оризот.

Здравствени предвости

-Дава енергија

-Одлична превенција од канцер

-Го регулира високиот крвен притисок

-Ја регулира телесната температура

-Го спречува и лекува запекот.

Козметички предности

-Миењето на лицето со вода во која се варел ориз ќе го направи помеко и помазно.

-Одлична замена е за тоник

-Помага во намалување и стеснување на порите на лицето

-Ако ја измиете косата со оваа вода ќе добие сјај и ќе остане здрава.

 

x

Check Also

Жизел Бундшен го рекламира новиот серум против стареење на Dior

Најплатениот супермодел во светот, Жизел Бундшен, се врати да позира за Dior. Бразилскиот ...