Не го пропуштајте: „Блинг Ринг“, нов филм за опседнатоста од брендoвите

Новиот филм на Софија Копола зборува за денешната култура во која изобилува опседнатоста со луксузните брендови и познатите личности.

the_bling_ring_gq

Филмот Блинг Ринг (Bling Ring) се темели на вистински настани за младите кои се опседнати  од гламурозниот живот на славните и кои ќе украдат луксузна стока во вредност од над 3 милиони долари од нивните домови.

Едни од нивните бројни жртви биле и Париз Хилтон и Орландо Блум, а медиумите ги нарекле младите крадци – Блинг Ринг.

Сценариото и режијата се на Софија Копола.

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...