Не треба да излегувате надвор за да ги носите овие фустани од & Other Stories

Иако многумина ќе ја поминат оваа пролет во домашна изолација, тоа не значи дека дома треба да носите само пижами. Пролетните фустани од & Other Stories се пријатни за домашна атмосфера, а совршени за виртуелни средби.

Пролетната/летна колекција на & Other Stories нуди мини и макси фустани со интересни детали – нагласени ракави, плис, набори и карнери.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

& Other Stories Pleated Square Neck Mini Dress $149
Во трендовска нијанса – минт зелена, плисирано фустанче со мини должина и паф ракави. 
& Other Stories Voluminous Off Shoulder Maxi Dress $149
& Other Stories Smocked Waist Maxi Dress in Light Blue $149
Светло-син макси фустан со долги паф ракави. 
& Other Stories Belted Silk Midi Dress in Green $149
Во минт зелена нијанса макси фустан со нагласено v-деколте.

& Other Stories Puff Sleeve Wrap Midi Dress $149
Сатенски кошула-фустан во сина нијанса, украсен со карнер. 
& Other Stories Voluminous V-Neck Midi Dress in Beige $119
Беж фустанче со макси долина и A-линија.
& Other Stories Scoop Neck Midi Dress $119
Нежно розово фустанче со дискретни паф ракави. 

x

Check Also

Дотерајте ги најмилите за празничната сезона: попусти во Carter`s & OshKosh!

Празничната сезона е пред нас и секако размислувате да внесете волшепство во ...