Неделен хороскоп (11. до 17. јануари): Трпеливост за Близнаците, среќна недела за Девиците, Стрелците и Водолиите

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Водолија ќе донесе добра вест за сите воздушни знаци и уште некои потешкотии за кутрите Лавици… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: тензии со партнерот .
Ова ќе биде напната недела во однос на чувствата: Венера во неповолна положба ризикува да ги потенцира тензиите помеѓу вас и вашиот партнер. Обрнете особено внимание на деновите вторник и среда, кога нервозната Месечина може да доведе до жестоки дискусии. Среќа, сепак, во областа на работа: во четврток и петок, благодарение на прекрасната Месечина и прекрасниот Меркур, може да пристигнат добри вести.

Бик: среќа во љубовта!
Драги Бикови, оваа недела ќе имате особено среќа кога станува збор за чувствата: со заштитата на Венера, ќе се чувствувате повеќе сакани од кога и да е! Професионалната сфера, пак, може да ви донесе уште некои грижи, особено во четврток и петок, кога Месечината во неповолна положба ќе создаде забавувања. Деновите сабота и недела се порелаксирачки… утешете се со добар специјалитет.

Близнаци: бидете трпеливи!
Драги Близнаци, вашата недела започнува со лош лунарен понеделник: се чини дека работите ќе тргнат наопаку, но не грижете се премногу! На долг рок, победата ќе биде ваша, а тешкотиите што сега изгледаат непремостливи наскоро ќе бидат далечно сеќавање, благодарение пред се на поддршката на Јупитер и Меркур: можностите што ги чекате се пред аголот. Нервозна Месечина дури и во сабота и недела.

Рак: нервозни денови 
Ова ќе биде прилично напната недела во однос на чувствата: Венера во опозиција ве поканува да размислите за вашата врска и да се запрашате дали е навистина тоа што го сакате. Дури и врската на „старите“ парови би можела да се доведе во прашање и, доколку постои вистинска љубов, може да започнат одново посилни од порано! Особено нервозни денови ќе бидат вторник и среда, кога Месечината ќе биде во опозиција.

Лав: момент на криза 
На работа, работите не одат како што планиравте: внесете малку трпеливост! Овој момент на криза ќе биде почетна точка за голема трансформација во вашиот живот, што ќе ве направи посвесни од кога било. Обрнете особено внимание на деновите четврток и петок, кога на опозицијата на Јупитер, Сатурн и Меркур ќе им се придружи и Месечината: нервозата вртоглаво ќе расте!

Девица: среќна недела!
Драги Девици, вашата ќе биде среќна недела особено од гледна точка на чувствата: убава Венера во поволен аспект е подготвена да ви ја даде целата заслужена љубов! Слободните ќе можат да закажат нови состаноци, особено можни во централниот дел од неделата. Месечината во опозиција, пак, во сабота и недела, ќе предизвика нешто да не оди како што планиравте.

Вага: Венера неповолна 
Драги Ваги, Венера во неповолна положба создава дополнителни недоразбирања со партнерот: нема секогаш да биде лесно да се разберете! Обидете се да ја надминете вашата склоност да молчите за да „живеете тивко“ и да се соочите со проблемот: дијалогот ќе биде од суштинско значење за да се избегнат недоразбирањата. Среќна недела, сепак, на работниот план: поволниот Меркур, заедно со Јупитер, наскоро ќе ви донесат нови можности што не треба да ги пропуштите.

Шкорпија: каков стрес!
Оваа недела ризикува да биде прилично стресна, особено од професионална гледна точка: Меркур и Јупитер во неповолна позиција може да создадат конфликти на работното место. Понатаму, спротивставувањето на Марс ќе ве натера да се чувствувате под стрес и понервозно од кога било… Искористете го викендот, кога имате убава Месечина на ваша страна, да се опуштите и да им се посветите на чувствата, заштитени од поволната Венера.

Стрелец: каква Месечина!
Вашата недела не може да започне подобро од ова! Во понеделник прекрасна Месечина ќе блесне во вашиот знак, што ќе ви донесе уште поубави можности. Небото ве фаворизира и професионално: ако имате идеја на ум, не плашете се да зачекорите напред. Поволните Меркур и Јупитер ви гарантираат успех и тие ви се вистински сојузници за да успеете. Малку нервозни денови: сабота и недела.

Јарец: да живее љубовта!
Во овој период љубовта ви се насмевнува: Венера е подготвена да ви даде големи емоции! Вие, кои обично сте секогаш многу фокусирани на професионалните цели, конечно нема да се плашите да се пуштите и да се откажете од прекрасните подароци што ги има за вас планетата на љубовта. Вторник и среда ќе бидат два супер среќни дена, со Месечината во вашиот знак!

Водолија: супер среќни денови!
Доживувате момент на голема сила: ги имате заедно Меркур, Јупитер и Сатурн, подготвени да ви ги дадат можностите што ги чекавте! Проектите кои се родени во овие денови ќе бидат предодредени за успех. Четврток и петок ќе бидат два супер среќни дена, во кои дури и Месечината ќе блесне во вашиот знак! Единствената неусогласена нота, планетата Марс, ќе ризикува да направи да чувствувате малку повеќе стрес и замор.

Риби: многу повеќе енергија!
Драги Риби, сега кога планетата Венера се врати на ваша страна ќе можете да најдете малку повеќе спокојство: тензиите со вашиот партнер од последниот период исто така ве одвлекоа од професионалниот живот, но сега – благодарение на прекрасниот Марс ќе можете да ги вратите енергијата и концентрацијата што ви требаат за да ги извршите вашите проекти. Супер-среќни денови, со Месечината во знакот: сабота и недела.

x

Check Also

Заокружување на проектот „Скопје одново“ во МСУ

Јавни презентации на професорките Сасен и Дескова во Музејот на современата уметност ...