НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (11. ДО 17. ОКТОМВРИ): Проблемчиња за Близнаците, среќа за Лавовите, добри вести за Стрелците…

Оваа недела планетата Венера во знакот на Стрелец ќе им донесе тешки денови на кутрите Близнаци, ама не само на нив… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: Венера се грижи за вашата љубов!
Драги Овни, ова е време кога сте сигурни за што треба да се изборите. Опозицијата на Марс и Меркур ве заморува и го прави секое прашање посложено од очекуваното, особено на работното место. За среќа, од минатата недела можете да сметате на убавата Венера, подготвена да ве утеши со многу љубов, носејќи ви во ваша близина една посебна личност. Внимавајте во деновите на неповолната Месечина: вторник и среда. Од друга страна,  во четврток и петок ќе имате многу повеќе среќа.

Бик: обновување на енергијата 
Драги Бикови, вашата недела ќе биде прилично мирна,  во која ќе можете да си вратите малку енергија. За жал, ќе треба да чекате до крајот на годината за убави изненадувања – и ова е особено важи за работното место, на кое влијае дисонантниот Јупитер. Во меѓувреме, фокусирајте се на среќните денови на Месечината, оние во вторник, среда и недела. Од друга страна, четврток и петок се малку нервозни: внимавајте да не ја истурите целата напнатост врз вашиот партнер.

Близнаци: проблеми во љубовта 
Драги Близнаци, вашата недела започнува со лоша Месечина во опозиција, што ќе го направи понеделник особено тежок. Подобро ќе биде веќе почнувајќи од вторник, но најдобро ќе биде во четврток и петок денови резервирани за убави изненадувања, особено на работното место. Венера во опозиција, од друга страна, ќе донесе незадоволство во вашиот љубовен живот и некои од вас може да дојдат во искушение да ја доведат во прашање љубовната приказна.

Рак: нервозна недела
Драги Ракови, ова ќе биде нервозна недела за вашиот знак, кој ќе мора да се бори со спротивставувањето на Месечината во вторник и среда. Ќе има незадоволство и дискусии, особено во областа на чувствата. Понатаму, неповолниот Марс и понатаму ќе прави да се чувствувате малку потиштени и незадоволни, но и уморни. Фокусирајте се на деновите сабота и недела, кои ќе бидат најсреќни!

Лав: суперсреќна недела!
Драги Лавови, ве чека супер-среќна недела, во која можете да сметате на користа на планетите Марс, Венера и Меркур, подготвени да ви приредат многу убави изненадувања во секоја област од вашиот живот, од сентиментални до професионални сфери. Особено првиот дел од неделата ќе биде полн со енергија. Меѓутоа, во четврток и петок, може да бидете „погодени“ од Месечината во опозиција, што ќе создаде одредена напнатост во семејството.

Девица: Импулсивност!
Драги Девици, планетата Венера неодамна зазеде неповолна позиција за вашиот знак и најверојатно ќе предизвика мала криза во вашиот љубовен живот. Секогаш можете да бидете многу рационални во вашите избори, дури и во сентименталните, но овој пат може да се чувствувате преоптоварени од сила поголема од вас, што ќе ве натера да дејствувате импулсивно… Пазете се од Месечината во опозиција за време на викендот.

Вага: небото ви се насмевнува!
Драги Ваги, планетите продолжуваат да ве фаворизираат и оваа недела! Меркур ви носи среќа во областа на работата, помагајќи ви да направите чекор напред кон реализација на проект што ви е особено важен. Венера во поволна позиција, од своја страна, го поддржува вашиот љубовен живот и ѝ дава сила и цврстина на вашата заедница.  Малку стресни денови се вторник и среда. Среќни денови: четврток и петок.

Шкорпија: бидете трпеливи
Драги Шкорпии, во овој период се чини дека живеете во вечна состојба на чекање: без разлика дали чекате повик на работа или дека ситуацијата за која се грижите конечно може да се стабилизира или расчисти, знајте дека за жал ќе треба да почекате до крајот на годината! Во меѓувреме, сепак, го подготвувате теренот: дури и ако не го сфатите тоа, вашата посветеност и вашата одлучност ќе ги дадат своите плодови.

Стрелец: добра вест!
Драги Стрелци, Венера е подготвена да ви донесе среќа во однос на чувствата. Љубовта конечно се враќа да ви се насмевне и – исто така благодарение на убавиот поволен Меркур – нема да им биде тешко на слободните да остварат среќни средби… Добри вести ве очекуваат и на работното место. Особено понеделник ќе биде ден полн со позитивна енергија, со прекрасна Месечина во знакот. Денови за релаксација- сабота и недела.

Јарец: одлично на работа!
Драги Јарци, оваа недела можете да сметате на прекрасната Месечина во вашиот знак, во вторник и среда, што ќе ви донесе супер среќа! На работа може да добиете добри вести, но за сосема да се одблокира ситуација и да станете вистинска ѕвезда – ќе треба да почекате до ноември. Марс е во неповолна положба и прави да се чувствувате исцедено, особено во втората половина од неделата.

Водолија: на големо!
Драги Водолии, ѕвездите сјаат во ваша полза во моментов! Јупитер и Меркур се подготвени да ви дадат големо задоволство на полето на работата, додека прекрасната поволна Венера ќе ви гарантира љубов и страст. Понатаму, во четврток и петок, можете да сметате на прекрасна Месечина: среќата ќе биде на ваша страна! Ова е вистинско време за започнување нов бизнис.

Риби: дискусии и двоумење
Драги Риби, неколку дена планетата Венера ви сврте грб и за жал нејзиното влијание почнува да се чувствува: во вашиот љубовен живот се појавуваат сенки, што може да доведе до кавги или двоумење во врска со партнерот. Обрнете посебно внимание на понеделник, кога може да се појават жестоки дискусии. Од друга страна, деновите сабота и недела се среќни, кога Месечината ќе заблеска во вашиот знак.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...