НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12. до 18. октомври): Успехот и љубовта се загарантирани за Шкорпијата, Јарецот и Девицата

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе нови средби и нови можности на сите водни знаци… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: многу енергија!
Вашата недела започнува со среќен ден на Месечината: понеделник може да добиете неочекувано изненадување! Со решителност и енергија од Марс никој не ве спречува во ништо, па дури и ако на работа не сè тече глатко како што очекувавте.Секако вие не сте оној кој се откажува! Обрнете само внимание на деновите четврток и петок, кои ќе бидат најтешки поради Месечината во опозиција.

Бик: напнати денови 

Вие сте многу прагматична и – иако понекогаш ви е потребно да бидете малку мрзеливи – сакате да испланирате сè однапред: оваа недела, сепак, ќе мора да се справите со уште неколку неочекувани настани, диктирани од опозицијата на планетата Меркур. Некои конфронтации може да се појават дома или на работа, со членови на семејството или колегите. Обрнете особено внимание на нервозните денови понеделник, сабота и недела.

Близнаци: во потрага по нови стимули 
Во љубовта секогаш ви требаат нови стимуланси, во спортивно брзо се заситувате и лесно ви здосадува… Оваа недела рутината може да ве погоди повеќе од вообичаено и да поминете низ мала криза во врска со чувствата. Обидете се да предложите нова програма или да преземете иницијатива со вашиот партнер: особено помеѓу четврток и петок, ќе имате прекрасна среќна Месечина што ќе ви помогне и донесе добри емоции.

Рак: нови можности!
И покрај општиот замор – поради Марс – оваа недела ќе има можности и стимуланси за вашиот знак: Венера и Меркур, и двајцата во поволна позиција, се подготвени да ви донесат нови убави средби и многу возбуди. Слободните Ракови можеби веќе познаваат некој посебен, или ќе запознаат, особено во сабота и недела, кога Месечината е исто така на ваша страна.

Лав: Меркур неповолен 
Вашата недела започнува со прекрасна конјукција на Месечината во понеделник, подготвена да ви донесе среќа и добро расположение. Марс ви дава предност: ќе бидете полни со енергија и желба за борба. Меркур во неповолна позиција може да донесе уште неколку пречки на вашиот пат или да создаде одредено забавување на професионалното поле, но тоа сигурно нема да биде доволно за да го обесхрабрите лавот во вас!

Девица: успехот е загарантиран!
Драги Девици, ова навистина ќе биде одлична недела за вашиот знак! Прекрасната Месечина ќе и прави друштво на убавата Венера во вторник и среда: љубовта ќе ви донесе огромно задоволство и ќе знаете дека покрај себе имате некој многу посебен. Дури и на работа, може да пристигнат добри вести или потврди. Со поволни Меркур и Јупитер, успехот е загарантиран!

Вага: расположени!
Драги Ваги, оваа недела може да имате малку повеќе меланхолија или замор: понекогаш ви се случува, без да има валидна причина, но не грижете се премногу и, пред сè, не губете доверба во себе. Наскоро доаѓаат одлични зделки за вас! Во меѓувреме, искористете ги четврток и петок, кога прекрасната Месечина ќе ви даде убави емоции и дополнителен допир на среќа.

Шкорпија: специјални денови!
Планетата Меркур ве прави повеќе емпатични од кога било: ќе можете да ги разберете луѓето повеќе од вообичаено благодарение на вашата непогрешлива интуиција! Поволната Венера исто така ќе ве направи особено заводливи и ќе биде навистина тешко да ви се одолее … Во сабота и недела, освен тоа, ќе ја имате и Месечината во знакот: ова ќе бидат два навистина посебни дена, особено во однос на чувствата.

Стрелец: Венера неповолна 
Венера во неповолна положба ризикува да донесе уште малку кавга или дискусија во вашиот живот како двојка: ако за некои тоа ќе биде вистинска криза, за други тоа ќе биде само момент на замор, што ќе ви биде корисен да размислите за вашата врска и да сфатите што навистина сакате. Особено напнати денови ќе бидат вторник и среда, со неповолна Месечина. Подобро, сепак, во четврток и петок.

Јарец: одлично!
И покрај заморот поради неповолната позиција на Марс, никој повеќе не ве спречува! За вас започна златен период, во кој сигурно ќе имате нови можности и потврди, особено во областа на работата: конечно целиот ваш пожртвуван дух и вашето самоодрекување ќе ги донесат очекуваните резултати. Среќни денови: вторник и среда. Сепак, малку стресни денови се оние од четврток до петок навечер.

Водолија: спроти Месечината 
Вашата недела – за жал – започнува со Месечината во позиција: во понеделник вашето расположение нема да биде најдобро и може да се појават некои назадувања… Подобро веќе ќе биде од вторник, но најсреќни денови во неделата ќе бидат четврток и петок, кога Месечината ќе ви се насмевне. На работа може да имате одредена дискусија или полемика бидејќи Меркур е во неповолна позиција.

Риби: кавги со партнерот
Драги Риби, Венера во опозиција, за жал, продолжува да му штети на вашиот знак инсинуирајќи сомнежи и тензии во вашиот живот како двојка. Особено во вторник и среда, кога Месечината е исто така во опозиција, може да започнат бесни расправии со вашиот партнер: внимавајте да не кажувате работи за кои подоцна ќе жалите… Подобро, сепак, ќе биде на работниот план. Меркур ви помага да најдете нови деловни контакти.

x

Check Also

Отворена е новата поставка на изложбата “Скопје, одново” во МСУ – Скопје

Од денеска, 14 октомври, посетителите на Музејот на современата уметност – Скопје ...