Неделен хороскоп (13. до 19. јули): Страствен викенд за сите воздушни знаци!

Оваа недела ќе и Венера и Месечината ќе престојуваат во знакот на Близнаци: вистински страствен викенд ги чека сите воздушни знаци ! А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте што ви подготвија ѕвездите за оваа недела.

Овен: блокади на работа…
Вашата недела започнува одлично, со убава Месечина во знакот во понеделник, кога би можеле да добиете добри вести. Венера ви се насмевнува, ве прави пошармантни од кога било! Осамените нема да се борат за освојувања, однапред ќе бидат победници, особено за време на викендот. Сепак, некои забавувања може да се случат во професионалната сфера: неповолниот Меркур и Јупитер ги спречуваат вашите проекти.

Бик: среќа недела!
Ве чека навистина среќна недела, особено од гледна точка на работа! Во вторник и среда – благодарение на убавата месечина – може да го добиете повикот што го чекавте или најмалку некои добри вести. Поволната планета Меркур, заедно со Јупитер, помагаат да напредувате кон вашите цели: бидете внимателни, сепак, да не го оставате премногу настрана партнерот и – воопшто – да не ги запоставите чувствата…

Близнаци: Месечината и Венера се со вас!
Никој нема да ве спречи во овој период! Венера во знакот ви носи дополнителна среќа: ќе бидете повеќе заводливи и убедливи од кога и да било, ќе биде невозможно да се одолее на вашиот шарм! Близнаците кои веќе се во пар ќе разговараат со партнерот за големи заеднички проекти. Петок, сабота и недела ќе бидат три особено жешки денови, полни со страст и чувства, благодарение на прекрасната Месечина.

Рак: среќни средби!
Дури и оваа недела можете да сметате на помошта од Меркур: оваа планета ќе ви донесе важни средби и нови можности. Можеби нема да можете веднаш да ги искокористите, но на добар пат сте, набрзо опозицијата на Јупитер и Сатурн ќе помине и наскоро и тие ќе работат во ваша корист. Во вторник и среда убава поволна Месечина ќе ви донесе среќа. Нервозен, од друга страна, е понеделник.

Лав: Љубов!
Конечно сте ослободени од спротивставувањето на Сатурн, ќе можете да ја вратите својата сила: оваа недела ве чека среќен понеделник, со прекрасна поволна месечина, кога би можеле да пристигнат некои добри вести. Пред сè, областа на чувствата ќе ви донесе насмевка: Венера работи во ваша корист и ќе ви ја даде целата љубов што ви треба. Помеѓу петок, сабота и недела ќе доживеете моменти на вистинска страст!

Девица: среќа на работа!
Драги Девици, ова ќе биде дефинитивно поволна недела од работна гледна точка: Меркур, Јупитер и Сатурн ќе соработуваат за да ви дадат можности што ги заслужувате и да ја наградат вашата напорна работа. За жал, не ве чека многу среќа на сентиментално поле: ќе мора да се справите со неповолната Венера во текот на неколку недели, што може да ги нагласи тензиите со вашиот партнер, особено за време на викендот.

Вага: Венера се грижи за вас!
Драги Ваги, вашата недела започнува со прилично стресен понеделник, во кој ќе мора да издржите двојно спротивставување на Марс и на Месечината: ќе се чувствувате уморни и од физички и од ментален аспект, а вашата работа може да биде засегната. За среќа, Венера ќе се погрижи повторно да ви донесе насмевка: планетата на љубовта е подготвена да ве поддржи, ставајќи ја вистинската личност на ваша страна, која ќе знае како да ве расположи во најтензичните моменти.

Шкорпија: не плашете се да се отворите
Драги Шкорпии, ве чека недела на голема среќа! Можности за убава работа се на повидок, особено во вторник и среда кога и Месечината ќе биде на ваша страна. Доаѓаат нови контакти и нови можности кои треба да ги фатите во лет. Внимание, сепак, на полето на чувства: секогаш барајте дијалог со партнерот, не чувајте сè внатре во вас,зашто постои ризик од недоразбирања меѓу вас.

Стрелец: нервозен викенд 
Планетата Венера ќе остане во опозиција со вашиот знак до месец август: вашата сентиментална криза нема да трае вечно, но треба да побрзате да си разјасните и да разберете што навистина сакате, пред да биде доцна. Марс е повторно поволен и ви ја дава целата сила и енергија што ви треба за подобро да се соочите со ситуацијата. Внимавајте во особено нервозните денови во петок, сабота и недела.

Јарец: моментална блокада
Преминот на Марс во Овен почнува да се чувствува: може да почувствувате малку повеќе умор, особено од физичка гледна точка. На работа ќе има одредено забавување заради спротивставувањето на Меркур, но ова е привремена блокада: втората половина од годината ќе ви донесе неколку убави изненадувања за вас! Во меѓувреме, уживајте во среќните месечеви денови вторник и среда.

Водолија: голем сон!
По краткиот транзит на Сатурн во вашиот знак сте достигнале нова свест: оваа планета ви дала план за револуција што ќе дојде во вашиот живот во 2021 година. Време е да сонувате на големо! Марс ви ја дава потребната енергија за да ги испланирате своите проекти, додека Венера ви дава убедливост и шарм. Оваа недела ве чека викенд полн со љубов и страст!

Риби: стиснете ги забите!
Драги Риби, планетата Венера – во неповолна позиција веќе неколку месеци – продолжува да ве измачува: стискајте ги забите уште неколку недели, наскоро ќе можете повторно да го најдете вашиот сентиментален баланс и спокојство. Во меѓувреме, уживајте во добрата вест што доаѓа на професионално поле: помошта на Јупитер и Меркур ќе ви донесе одлични резултати, особено во среќните месечеви денови вторник и среда.

x

Check Also

Согорување калории – Крофните ќе ги истопите со 45-минутно возење велосипед со брзина од 20 километри на час

На топ листата на производи чија калориска вредност неретко ја потценуваме се ...