Неделен хороскоп (14. до 20. септември): Љубовни проблеми за Водолиите и Биковите, а за Лавовите и Девиците многу романтика!

Оваа недела Венера е во знакот на Лав и може да им донесе љубовна болка на Водолиите, но и на Биковите и Шкорпиите… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: не губете трпеливост 
Спротивставувањето на планетата Меркур носи забавување во вашиот професионален живот и уште неколку недоразбирања, како во канцеларија, така и во семејството. Марс пак, ризикува да ве натера да реагирате премногу агресивно… обидете се да го задржите вашиот импулс да се испокарате со сите, особено во петок и сабота што ќе бидат особено нервозни денови. На љубовен план имате повеќе среќа.

Бик: тензии со партнерот

Драг Бик, Венера во неповолна позиција ги потенцира тензиите помеѓу вас и вашиот партнер. Не се заситувајте во своите позиции, туку отворете се да го слушате другиот: тоа е единствениот начин да ги надминете овие мали минувачки кризи без да ги направите дегенерирани! Особено неделата веројатно ќе биде прилично нервозна, поради месечината во спротивност. Поволна недела, сепак, на трудовиот фронт: добри вести кои пристигнуваат помеѓу среда и четврток.

Близнаци: Венера ви се насмевнува!
Ве чека недела полна со изненадувања и задоволства! Имате наклоност на Марс и Меркур, кои се на ваша страна, и кои ве прават вистинска машина во областа на работата, подготвени да најдете нови можности и нови сојузници за вашите проекти. Дури и планетата Венера ви се насмевнува, ветувајќи ви среќа во однос на чувствата. Единствениот недостаток на неделата, е малку нервозната Месечина во среда и четврток.

Рак: среќна Месечина!
Ова закрепнување во септември се покажа како малку тешко за вашиот знак, притиснати од Марс во неповолна положба, што не помага од гледна точка на силата и енергијата. Меркур и Јупитер исто така ставија рака врз вашите проекти, особено во професионалната област. Оваа недела треба да се обложите на сè во среда и четврток, кога ќе имате убава среќна месечина да ве поддржи.

Лав: љубов во преден план!
Венера продолжува да ве фаворизира во однос на чувствата: љубовта е во преден план во овој период. Слободните би можеле да започнат важна љубовна приказна, додека оние што се веќе во врска ќе сакаат да прават планови за во иднина. Понеделник и вторник се супер среќни денови со прекрасна Месечина на ваша страна.  Добри вести доаѓаат и на работниот фронт. Само во недела може да имате некаква мала несреќа.

Девица: љубовен викенд!
Оваа недела можете да сметате на убавата среќна Месечина, во среда и четврток. Пред сè, професионалната сфера ќе биде фаворизирана: Јупитер е подготвен да ви го даде успехот што го заслужувате! Исто така среќа ќе имате и за време на викендот: ќе има интересни состаноци (особено ако сте слободни) и супер-романтични моменти покрај некоја навистина посебена личност.

Вага: Меркур се грижи за вас!
Искористете ја поддршката на Меркур за да најдете нови контакти и да отворите нови патеки во областа на работата: можеби нема да ги видите веднаш резултатите, но вреди да се инвестира во поглед на извонредната 2021 година! Среќни денови во неделата, со прекрасна Месечина во знакот, се петок и сабота. За време на викендот, ве чекаат пријатни изненадувања во сентименталната сфера, благодарение на поволното влијание на Венера.

Шкорпија: проблеми во љубовта
Вашата недела започнува со два нервозни дена: понеделник и вторник, кога неповолната Месечина може да донесе уште повеќе напнатост во вашиот љубовен живот, веќе подложен на притисок од Венера во Лав. Искористете го денот недела кога Месечината ќе биде на ваша страна и полесно ќе најдете дијалог со партнерот.

Стрелец: каков шарм!
Венера во знакот Лав ви дава невиден шарм и заводливи способности! Ќе биде навистина тешко некој да ви се спротивстави. Меркур и Марс, од своја страна, ќе можат да ви помогнат да постигнете добри резултати на професионално поле. Обложувајте се во среќните денови петок и сабота. Внимание, сепак, на среда и четврток, кога неповолната Месечина се заканува да го загубите трпението за ситница.

Јарец: време само за вас 
Неповолниот транзит на Марс и Меркур не ве тера да летате толку високо: не грижете се, сепак, тоа е само прашање на време! До крајот на декември ќе видите дека доаѓаат важни резултати. Малку спокојство се враќа во љубовта по прилично проблематичен период. Ако од неодамна сте „сингл“, ќе сакате да најдете време само за себе. „Да“ ден: недела. Убави денови: петок и сабота.

Водолија: расправии 
За жал, влегувањето на Венера во знакот Лав продолжува да го вознемирува вашиот љубовен живот: некои од вас би можеле да влезат во криза и да ја доведат во прашање врската. Слободните Водолии деновиве тешко дека ќе можат да го запознаат човекот на нивниот живот, додека оние кои се веќе во врска ќе треба да посветат особено внимание на понеделник и вторник, кога лесно би можеле да започнат расправии и дискусии.

Риби: Не сфаќајте го тоа лично!
Оваа недела ќе мора да се справувате со Месечината во опозиција во среда и четврток, денови кои веројатно ќе бидат доста тешки: внимавајте да не сфаќате сè премногу лично! На работното место следуваат некои големи задоволства. Вие ја поставувате основата за одлични резултати… немојте да се расејувате од некоја опсесивна мисла и не заборавајте на вашите извонредни потенцијали!

x

Check Also

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

Илустрираната книга за деца „Тито и Дино“, која неодамна излезе од печат ...