НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. до 22 март): Топ знаци на неделата Јарец, Риби и Бик

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Водолија за да влезе во Риби: добра вест доаѓа за сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте што ви приготвија ѕвездите за оваа недела!

Овен: нервозни денови 
Драги Овни, оваа недела планетата Меркур се врати во знакот на Риби: почнувајќи од вторник, може да имате помалку можности за докажување, особено на работното место. Особено во вторник и среда, со неповолна Месечина, може да се случи нешто што многу ќе ве изнервира. Сепак, подобро е во четврток, петок и сабота. Лошата поставеност на Марс ве прави да се чувствувате поуморни од вообичаеното, но внимавајте и на настинки.

Бик: Меркур се враќа да ве поддржи

Оваа недела планетата Меркур се враќа да се насмевне на вашиот знак! Во последниот период моравте да се справите со некои блокади или забавувања во областа на работата, но почнувајќи од вторник вашите проекти конечно ќе го добијат зеленото светло за реализација. Вторник и среда особено ќе бидат два среќни денови. Венера во знакот ви дава многу емоции на сентименталното поле.

Близнаци: чекајќи го викендот
Драги Близнаци, вашата недела започнува со спротивставување на Месечината во понеделник, што ризикува да создаде некои неволји за вас. Почнувајќи од вторник, ќе мора да се справите и со неповолната планета Меркур, која би можела да ги забави вашите планови на работното место и отежнување на финансиите. Подобро ќе биде за време на викендот, кога убава среќна Месечина ќе ве релаксира и ќе ви внесе забава.

Рак: барајте анти-стрес!
Венера во поволна позиција продолжува да ви дава спокојство во сентименталното опкружување. Блискоста и поддршката на специјална личност ќе ве натера да ги надминете пречките со кои може да се судрите на работа, особено во вторник и среда, кога лошата Месечина во опозиција ќе ве натера да го изгубите доброто расположението. Размислувајте за анти-стрес терапии и релаксација во купка.

Лав: одлична вест!
Доаѓаат одлични вести! Почнувајќи од вторник, повеќе нема да ја имате планетата Меркур во опозиција: во наредните недели работните проблеми ќе се намалат или ќе можете да ги решите недоразбирањата од минатиот период. Пазете се, сепак, од прилично тешките денови – четврток, петок и сабота, кога Месечината ќе биде во опозиција. Во текот на викендот, Венера ги нагласува тензиите: ризикувате да се расправате со партнерот за ситници.

Девица: повеќе борбена од кога и да било!
За жал оваа недела – почнувајќи од вторник – планетата Меркур ќе се спротивстави на вашиот знак: во следниот период може да се појават тензии во вашите работни односи. Не плашете се, сепак: ги имате Јупитер и Марс на ваша страна, што ќе ве направат повеќе борбени од кога било и подготвени за победа! Месечината ви носи среќа во вторник и среда. „Не“ ден е недела.

Вага: каков умор!
Драги Ваги, во овој период се чувствувате прилично уморни и под стрес: вината е кај планетата Марс која ви ја одзема енергијата. Покрај тоа, неповолната позиција на Месечината во вторник и среда ризикува да ве направи особено напнати. Ситуацијата се подобрува во четврток, петок и сабота, особено во однос на чувствата. Ако сте „сингл“, викендов би можеле да имате интересни средби.

Шкорпија: можност што ја чекавте!
Со Венера во опозиција нема шега: љубовта во овој период ве тера да страдате! Најмногу напнати денови во неделата ќе бидат четврток, петок и сабота, кога може да се појават жестоки дискусии со партнерот. Ситуацијата се подобрува, сепак, на работниот фронт: почнувајќи од вторник може да сметате на поддршката на Меркур, подготвен да ви ја даде можноста што ја чекавте!

Стрелец: недоразбирања во канцеларијата
Вашата недела започнува со прекрасна Месечина во понеделник во знакот: очекувајте добри вести! Од вторник, сепак, ќе мора да се справите со неповолниот Меркур, што би можело да создаде уште некое недоразбирање помеѓу вас и оние околу вас, особено во канцеларија. Среќни денови за љубов се четврток и петок. Недела пак, можна е дискусија.

Јарец: практично непобедливи!
Уште една недела на голема сила за вашиот знак, што може да се пофали со многу планети кои ве поддржуваат. Марс и Јупитер ве прават практично непобедливи на секое поле, додека Венера – која неодамна се врати да работи во ваша корист – ви дава среќа на сентименталното поле. Вторник и среда ќе бидат два дена за паметење: дури и Месечината ќе заблеска во вашиот знак! Со такво небо, секоја желба може да се исполни.

Водолија: среќна Месечина!
Драги Водолии, оваа недела – за жал – планетата Меркур ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во знакот Риби. Ќе имате помалку можности за напредок отколку во изминатите неколку недели, но сигурно нема да ви недостасува способност и решеност да ги извршите своите проекти. Прекрасна среќна Месечина е подготвена да ве фаворизира во четврток, петок и сабота. Во љубовта пак, неповолната Венера создава недоразбирања.

Риби: добредојде назад, Меркур!
Драги Риби, дали сте подготвени да ја пречекате планетата Меркур во вашиот знак? Почнувајќи од вторник, тој ќе биде подготвен да ви донесе многу убави изненадувања. Вторник, среда и недела, особено, ќе се покажат како среќни денови. Покрај тоа, Венера работи во ваша корист и е подготвена да ве поддржи на сентименталниот план, помагајќи им на врските да се зајакнат, а на осамените да започнат нови приказни. „Не“ ден – понеделник.

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...