Неделен хороскоп (19 до 25 април): Супер резултати за Биковите, нова енергија за Раковите, тешки денови за Шкорпиите…

Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во знакот на Бик, додека планетата Марс ќе се пресели од знакот на Близнаци во знакот на Ракот. А вие, во кој знак сте родени?  Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: Месечина во опозиција
Оваа недела – почнувајќи од петок – планетата Марс ќе се пресели во знакот на Рак, несејќи ви малку замор и стрес и од физичка и од психолошка гледна точка. Неделата може да биде особено тешка, кога исто така ќе мора да го издржите спротивставувањето на Месечината. Од друга страна, деновите – вторник, среда и четврток, се среќни, кога би можеле да добиете добри вести.

Бик: добредојде, Меркур!
Минатата недела ја дочекавте планетата Венера во вашиот знак, која ви донесе супер повеолен период кога се чувствата во прашање! Оваа недела ќе ја пречекате и планетата Меркур, која ќе ви донесе одлични резултати во областа на работата. Понатаму, почнувајќи од петок, планетата Марс ќе се врати да дејствува во ваша корист, подготвена да ви донесе многу позитивна енергија!

Близнаци: догледање, Марс!
Драги Близнаци, планетата Марс ќе остане во вашиот знак до петок: првиот дел од неделата ќе биде особено енергичен и ќе се чувствувате полни! Понатаму, во вторник, среда и четврток, можете да сметате и на убавата поволна Месечина, која ќе ви донесе малку повеќе среќа на љубовен план. Помалку среќни, сепак, се деновите петок и сабота, кога може да дојде до некое непријатно изненадување.

Рак: нова енергија!
Одлична вест за вашиот знак за оваа недела! Планетата Меркур конечно ќе се врати да ви се насмевне: ако во последниот период сте доживеале уште некои потешкотии на полето на работата, сега ќе дува поволен ветер и може да се појават некои нови можности. Понатаму, почнувајќи од петок, планетата Марс ќе влезе во вашиот знак, подготвена да ви даде многу повеќе енергија, и физичка и ментална!

Лав: проблеми на работа 
За жал оваа недела планетата Меркур ќе ви го сврти грбот. Всушност, почнувајќи од понеделник, повеќе нема да можете да сметате на неговата поддршка и на работа може да наидете на некои потешкотии, исто така поради противењето на Јупитер. Подобри денови се вторник, среда и четврток, кога ќе имате прекрасна среќна Месечина во вашиот знак, подготвена да ви донесе неочекувана добра вест.

Девица: среќна недела!
Драги Девици, ова ќе биде многу среќна недела за вашиот знак! Почнувајќи од понеделник, можете да сметате на убав поволен Меркур, подготвен да ви даде интересни можности и средби. Понатаму, од петок, дури и Марс ќе се врати да дејствува во ваша корист, правејќи да се чувствувате многу помалку уморни и под стрес отколку во последниот период. Во петок и сабота можете да сметате на среќната Месечина која ќе ви донесе романтика.

Вага: се подобро и подобро!
Драги Ваги, оваа недела конечно планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција! Ако во последниот период требаше да се соочите со повеќе тешкотии, особено во областа на работата, сега конечно ќе можете да се докажете. За жал, сепак, може да се чувствувате повеќе уморни од вообичаено поради Марс кој – почнувајќи од петок – ќе заземе позиција неповолна за вашиот знак. Среќна Месечина во недела.

Шкорпија: Меркур во опозиција
За жал оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Меркур ќе влезе во спротивност со вашиот знак, заедно со планетата Венера. Следуваат прилично тешки денови, во кои може да се појават жестоки дискусии, како на работа, така и во семејство. За среќа, ќе можете да сметате на прекрасниот Марс, кој повторно ќе биде поволен почнувајќи од петок, и ќе ви ја даде целата сила и енергија што ќе ви требаат за да се соочите со каквите и билокои потешкотии.

Стрелец: мало олеснување 
Оваа недела – конечно – планетата Марс ќе престане да биде во спротивност со вашиот знак! Почнувајќи од петок, веднаш ќе се чувствувате посмирено, помалку уморно и – малку по малку – ќе можете да ја вратите својата енергија. Што се однесува до работата, деновите вторник, среда и четврток се среќни. Во петок и сабота, од друга страна, нервозната Месечина може да предизвика уште неколку конфронтации со партнерот.

Јарец: Марс во опозиција
Добра вест и лоша вест се на пат за вашиот знак оваа недела. Доброто е што – почнувајќи од понеделник – планетата Меркур ќе се врати да дејствува во ваша корист, подготвена да ви даде нови можности или добри резултати во областа на работата. Лошото, сепак, е што почнувајќи од петок, планетата Марс ќе влезе во опозиција, и ќе ви донесе малку повеќе стрес и замор.

Водолија: неколку неочекувани случки
За жал оваа недела планетата Меркур ќе престане да ве фаворизира: почнувајќи од понеделник може да имате уште некои потешкотии во областа на работата или да наидете на неочекувана блокада на вашиот деловен пат. Но нема ништо важно за што треба да се грижите: ја имате поддршката од Јупитер и Сатурн, кои се на ваша страна, и наскоро ќе ви донесат одлични резултати! Обрнете внимание на деновите вторник, среда и четврток, кога ќе ја имате Месечината во опозиција и ќе бидете невообичаено нервозни.

Риби: обновување на енергијата!
Оваа недела можете да сметате на поддршката на Меркур кој, почнувајќи од понеделник, ќе се врати да ви се насмевне, подготвен да ви даде нови можности и интересни средби, особено на работното место. Понатаму, од петок и планетата Марс ќе биде на ваша страна: во наредните недели ќе ви гарантира убаво закрепнување на енергијата. Во меѓувреме, уживајте во супер среќната месечина која ќе ви донесе романтика во петок и сабота.

x

Check Also

Неделен хороскоп (5. до 11. април): Најсреќни ќе бидат Овните и Водолиите, тешка недела за Вагите и Девиците

Оваа недела планетата Меркур и планетата Венера ќе светнат во знакот на ...