Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена да им донесе среќа на сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела!

Овен: среќа во љубовта!
Месецот јуни се отвора со два прилично нервозни денови за вашиот знак: Месечината во опозиција во понеделник и вторник би можела да создаде некаква неповолност и да ви донесе лошо расположение. За среќа, можете да сметате на поддршката на Венера: планетата на љубовта, во поволен аспект, е подготвена да ви донесе многу среќа на планот на чувствата. На работното место можни се забавувања.

Бик: непобедливи сте
Ги имате на своја страна и планетата Јупитер и Марс и Меркур: комбинација што ќе ве направи навистина непобедливи, особено на работното место! И покрај некое можно одложување или забавување поради општите околности, вашиот знак несомнено е предодреден за успех. Внимание на деновите среда и четврток, кога Месечината ќе биде во опозиција и може да ви донесе нервоза.

Близнаци: љубовна бајка!
Месец јуни започнува за вашиот знак со малку повеќе умор, како резултат на неповолната поставеност на Марс. Покрај тоа, Месечината ќе ви го расипе расположението дополнително во петок и сабота и може да се чувствувате понерасположени од кога и да било. За среќа, продолжувате да ја имате Венера во вашиот знак, подготвена да ви дада прекрасна љубовна бајка. Ако сè уште сте сингл, sвездите се подготвени да охрабрат врска наменета да трае.

Рак: имате предност!
Месец јуни започнува за вашиот знак со прекрасен Меркур подготвен да ви даде предност во сè што е поврзано со односите со јавноста и комуникацијата со другите: во овој период може да се отворат повеќе можности на работното место, или да слушнете некоја неочекувана добра вест. Суперсреќни денови се среда и четврток. Негативен ден: недела.

Лав: Венера ќе се погрижи за вас!
Вашиот месец јуни се отвора со небо погодно за љубов и чувства. Прекрасната Венера е подготвена да ја зајакне вашата врска или, ако сте сингл, да ви донесе нови познаници и нови средби. Поточно, сабота и недела ќе бидат два дена полни со среќа, благодарение на поволната месечина која ќе ве направи понеодоливи од кога и да било! Внимавајте, сепак, на некоја дискусија или забавување на работите во среда и четврток.

Девица: каков стрес!
Месец јуни не започнува на најдобар начин за вашиот знак, кој веќе неколку недели мора да се носи со Венера во неповолна позиција и Марс во опозиција, подготвен да ви ја одземе енергија и физички и психички . Од друга страна, можете да сметате на поддршката на Јупитер и на Меркур, што ќе ви помогне да ги решите проблемите на работното место најдобро што може.

Вага: понеодоливи од кога и да било!
Вашиот месец јуни започнува одлично: понеделник и вторник ќе бидете бакнати од среќа! Поволната Венера исто така го зголемува вашиот шарм и вашата заводливост, ве прави понеодоливи од кога и да било. За жал, некои неуспеси може да се појават во контекст на работата поради Јупитер во неповолна позиција и Меркур што ги прави односите со претпоставените и колегите покомплицирани.

Шкорпија: нови можности!
Во овој период вашиот знак чувствува големо закрепнување: Меркур, Марс и Јупитер се во поволна позиција и ви овозможуваат интензитет и успех, давајќи ви нови можности или интересни решенија на деловен план. Внимание, сепак: особено во втората половина од годината ќе пристигнат најважните резултати! Супер-среќни денови, со месечината во знакот, се среда и четврток.

Стрелец: убава месечина!
Минаа недели – сега – кога мора да ја издржите опозицијата на Венера: имате чувство дека не можете да се справите со вашата сентиментална криза, се чувствувате збунети и, на некој начин, „заробени“ – состојба што навистина не можете да ја издржите! Искористете ја прекрасната месечина во вашиот знак во петок и сабота: нејзината енергија ќе ви помогне да го направите изборот на срцето.

Јарец: деловна криза
Опозицијата на Меркур за жал почнува да се чувствува: вашите работни планови може да бидат блокирани или можеби ќе бидете принудени да ги промените, или да направите компромис. Не грижете се: Јупитер во знакот ве поддржува, па и покрај блокадите, работите ќе одат полека но сигурно кон конечен успех! Поволниот Марс ве прави посилни и поенергични од кога било. Среќен ден: недела, со месечината во знакот.

Водолија: јуни започнува добро!
Јуни започнува одлично за вашиот знак, фаворизиран од ѕeвездите! Сатурн продолжува да ви носи интересни вести, додека прекрасната поволна Венера ви дава среќа во сентименталното опкружување. Понеделник и вторник ќе бидат два дена полни со енергија и желба да се направи нешто, благодарение на убавата поволна месечина. Нервозни, сепак, се деновите среда и четврток: подобро да се избегнат дискусии на работа.

Риби: тензии со партнерот
Месецот јуни се отвора со раскошно сјаење на Марс во вашиот знак: оваа планета ја подобрува вашата енергија и ве прави повеќе активни дури и во услови на тешки ситуации. Дури и кога ќе доживеете некаков конфликт со партнерот, ќе бидете доминантни и енергични во дискусиите. Венера е во неповолна позиција, затоа внимавајте да не претерате со кавги. Внимание особено во нервозните денови петок и сабота.

x

Check Also

Трикчиња кои секогаш успеваат: Како да ги растегнете тесните чевли

Сигурно ви се случило, сте купиле чевли и потоа заклучувате дека всушност ...