НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе во знакот на Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци, но и повеќе од тоа.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: Да живее Меркур!
Оваа недела планетата Меркур повторно е активна во ваша корист! Ако во последно време сте имале некои професионални блокади или забавувања, сега работите ќе се вратат во ваша полза. На сентиментално поле, пак, за жал не се очекуваат подобрувања, напротив: долгиот неповолен транзит на Венера би можел да доведе до силни дискусии и кавги дури и кај најблиските парови.

Бик: добри вести!
Драги Бикови, оваа недела конечно доаѓаат добри вести за вашиот знак! Почнувајќи од среда, планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак: блокадите и тешкотиите на работа во последниот период ќе најдат решенија и вашата економска состојба постепено ќе се подобрува. Марс во опозиција, за жал, продолжува да прави да чувствувате голем стрес.

Близнаци: Меркур во опозиција…
Драги Близнаци, за жал оваа недела планетата Меркур ќе дојде во опозиција со вашиот знак: почнувајќи од среда, веќе нема да биде толку лесно да можете да постигнете забележителни резултати на работното место. Тоа не значи дека нема да ги добиете, само дека ќе ве чинат малку повеќе труд! Запомнете дека секогаш можете да сметате на поддршката на Јупитер, подготвен да гарантира долгорочен успех.

Рак: со месечината во знакот!
Драги Ракови, вашата недела започнува со три навистина среќни денови, во кои Месечината ќе блесне во вашиот знак и ќе ви приреди убави изненадувања. Пред се ќе биде фаворизирана работната средина и тоа благодарение на убавиот поволен Меркур до среда. За жал, противењето на Венера ќе доведе до кавги и жестоки дискусии во љубовниот живот… внимавајте да не кажете (или да направите) нешто за што може да зажалите.

Лав: Меркур е повторно на ваша страна!
Драги Лавови, оваа недела – конечно – планетата Меркур ќе се врати на ваша страна: почнувајќи од среда би можеле да добиете добри вести или да имате состанок кој ќе се покаже како многу важен за вашата иднина. Деновите четврток и петок ќе бидат особено среќни, бидејќи можете да сметате и на прекрасна месечина во ваша полза. Лоши денови: понеделник и вторник.

Девица: романтичен викенд!
Драги Девици, за жал оваа недела планетата Меркур ќе ви го заврти грбот: почнувајќи од среда може да наидете на уште поголеми потешкотии на работното место, особено ако вашата професија ве носи во близок контакт со луѓе… во сабота и недела, во кои ќе ја имате Месечината на ваша страна очекувајте убавини: тоа ќе бидат два дена кои не само што се среќни, туку и многу жешки!

Вага: проблеми со љубовта
Вашата недела започнува со три месечеви денови во неповолна положба, што може да доведе до општо лошо расположение и некои неуспеси. Подобри, сепак, деновите среда и четврток, кои ќе бидат многу посреќни. Пред сè, областа на чувствата ќе генерира одредена тензија: Венера во Јарец ги нагласува конфликтите во врската и и носи сериозни дискусии.

Шкорпија: среќа во љубовта!
Драги Шкорпии, планетата Меркур ќе остане во вашиот знак до среда и ќе ви донесе убави изненадувања, особено на професионален план. Венера, подеднакво поволна, гарантира среќа во љубовта, а за слободните – ветувачки средби, особено можни за викенди, кога и месечината ќе биде активна во ваша корист. Внимание, сепак, на деновите четврток и петок, кога може да се случат некои непредвидени настани.

Стрелец: Добредојде Меркур!
Дали сте подготвени да го пречекате Меркур во вашиот знак? Почнувајќи од среда, оваа планета ќе почне да делува во ваша корист, подготвена да ви даде добри можности, особено на работното место. Јупитер гарантира долгорочен успех: време е да ја искористите шансата во лет! Лоши денови: сабота и недела, кога неповолната месечина може да создаде малку лошо расположение …

Јарец: месечина во опозиција…
Оваа недела – за жал – се отвора со три многу нервозни денови, во кои Месечината ќе биде во опозиција. Но, ништо сериозно: небото е на ваша страна и со Венера во знакот сигурно ќе има моменти за паметење! Викендот особено ветува дека ќе биде супер-романтичен, со убава активна месечина во ваша корист. Од професионална гледна точка, добри вести доаѓаат во првиот дел од неделата.

Водолија: каков стрес!
Драги Водолии, од среда планетата Меркур ќе престане да ви пречи и ќе стане активна во ваша корист: доаѓаат добри потврди во вашата професија или можност кои треба да ги зграпчите во лет! Внимавајте на деновите четврток и петок, во кои ќе треба да го издржите спротивставувањето на Месечината што – заедно со Марс во неповолна положба – ризикува да се чувствувате уморни и под стрес.

Риби: Венера се грижи за вас!
Драги Риби, оваа недела – за жал – планетата Меркур ќе престане да делува во ваша корист и ќе ви го заврти грбот: во следниот период може да имате уште повеќе потешкотии на работното место. Внимавајте да не им давате премногу самодоверба на луѓето кои не ја заслужуваат! Сепак, среќна е областа на чувствата, заштитена со прекрасна Венера која е активна во ваша корист. Супер-романтични денови: понеделник и вторник. Денови за релаксација: сабота и недела.

x

Check Also

Плаќајте со апликацијата HalkPay и откријте ја нејзината супермоќ

Халкбанк АД Скопје е присутна цела деценија на македонскиот пазар и со секој ...