Неделен хороскоп (22. до 28. јуни): Топ знаци на неделата – Рак, Близнаци и Вага

Оваа недела планетата Меркур е во знакот на Рак и ќе донесе добри вести за сите водни знаци, а може да создаде пречки на деловен план за Јарците . А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за оваа недела!

Овен: бидете трпеливи
Ако чекате важен повик, сепак ќе мора да почекате уште малку. Јупитер и Меркур се во неповолна позиција и не ви помагаат во меѓучовечките односи, особено на работното место. Понеделник и вторник би можеле да се покажат како особено тешки денови, како и недела, кога Месечината ќе биде во опозиција со вашиот знак. За среќа, можете да сметате на убавата Венера што го осветлува патот на чувствата.

Бик: кон успехот!

Продолжува за вашиот знак период на голема сила, во кој Сонцето и Јупитер гарантираат успех, особено во професионалната сфера. Поволниот Марс ве тера да се чувствувате посилни и полни со енергија, повеќе од кога било! Особено понеделник и вторник, ќе бидат два дена полни со среќа, со убава Месечина подготвена да ве поддржи. Неколку мали непријатности може да се случат во среда и четврток, два нервозни денови.

Близнаци: Венера е со вас!
Венера е со вас неколку недели, вашата љубовна приказна треба да се зајакне и вие и вашиот партнер ќе донесете некои важни одлуки во врска со вашата иднина. Ако сè уште не се случила љубов за осамените, веќе е на прагот! Знајте дека небото е на ваша страна, подготвено да ги задоволи вашите желби! Среда и четврток ќе бидат два среќни дена. Сепак, малку нервоза очекувајте во петок и сабота.

Рак: интересна вест 
Вашата недела не може да започне подобро од ова! Во понеделник и вторник може да сметате на прекрасната Месечина  подготвена да ви донесе многу среќа. Меркур е со вас, и ви носи интересни вести на работното место. Интересна недела, исто така, во однос на чувствата: помеѓу петок и сабота би можеле да доживеете неочекувани емоции. Зошто да не го прославите  ова прекрасно небо со тоа што ќе си купите нешто за себе.

Лав: Месечината е со вас!
Не е релаксирачки период за вашиот знак, принудени сте да се справувате со неповолното Сонце и Сатурн. Особено на работно поле нема да недостигаат причини за стрес. Оваа недела, сепак, можете да сметате на поддршката на раскошната Месечина во среда и четврток, кога би можеле да добиете добри вести или да доживеете некои незаборавни емоции заедно со личноста што ја сакате.

Девица: каков стрес!
За жал за вашиот знак продолжува период на силен стрес и психо-физички замор поради спротивставувањето на Марс. Неповолната Венера придонесува да бидете уште понервозни, што ги потенцира конфликтите во вашиот живот со партнерот.  За среќа, во петок и сабота може да сметате на една убава Месечина која ќе ја врати здравата рамнотежа во вашиот секојдневен живот.

Вага: убаво небо за чувства!
Небото ги фаворизира чувствата оваа недела: Венера во позитивен аспект е подготвена да ви донесе многу емоции! Особено за викендот може да има интересна вест за осамените срца. Неделата ќе биде супер среќен ден, благодарение на прекрасната Месечина! Внимание, меѓутоа, на работното место: во понеделник и вторник може да наидете на некои блокади или да влезете во конфликт со претпоставените.

Шкорпија: дискусии со партнерот!
Вашата недела започнува со два среќни дена, во кои – благодарение на убавата поволна Месечина – може да добиете некои добри вести или повик што го чекате. Меркур ви помага во односите со другите, како во семејството така и во професионалното поле. Внимание, сепак, на деновите петок и сабота, кои веројатно ќе бидат прилично нервозни, дискусиите на повидок со партнерот за време на викендот!

Стрелец: без енергија 
Дури и оваа недела – за жал – Марс е во неповолна позиција и ве тера да се чувствувате уморни и да немате енергија. На љубовен план се чувствувате повредени и неисполнети: обидете се пред сè да си разјасните во себе, а потоа и со партнерот. Венера во опозиција ги става многу парови во криза, но ова прашање може да се покаже како важно за да се разбере појасно што точно сакате и, во некои случаи, љубовта да се врати посилна од порано!

Јарец: Неповолен Меркур 
Вашата недела започнува со два нервозни денови, понеделник и вторник: во овие два дена нешто може да се случи поинаку отколку што би сакале, но не грижете се! Почнувајќи од среда, ситуацијата ќе се подобри и во петок и сабота може да пристигнат некои добри вести. Меркур во опозиција создава уште неколку блокади на работното место: не преземај премногу ризични чекори!

Водолија: убави емоции!
Оваа недела ќе мора да го издржите спротивставувањето на Месечината во среда и четврток: ќе се чувствувате многу нервозни и ќе имате желба да се затворите во себе. Немојте да го правите тоа: Венера во поволна позиција ви носи многу посебна личност која ќе знае како да ве слуша и советува. Недела ќе биде особено среќен ден, во кој ќе уживате во големи емоции.

Риби: љубовни проблеми 
Венера во неповолна позиција ризикува да ги нагласи проблемите присутни во вашиот живот. Во петок и сабота, кога исто така ќе ја имате Месечината во опозиција, ризикот од расправија или жестоки дискусии со вашиот партнер ќе биде доста голем . Доколку имате нешто да кажете, подобро разговарајте во првиот дел од неделата! Сепак, среќна недела, од работна гледна точка, благодарение на поволниот Јупитер и Меркур.

 

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...