Неделен хороскоп (27ми јануари – 2ри февруари): Топ знаци на неделата – Риби, Бик и Јарец

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Риби, што значи Рибите ќе цутат во романтиката, а добро ќе им оди на ова поле и на сите водни знаци, додека Девиците ќе се соочуваат со љубовни маки.  А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за периодот од 27ми јануари до 2ри февруари 2020.

Овен: поволна Месечина!
Оваа недела може да сметате на убава поволна Месечина, во среда, четврток и петок. Не само што расположението ќе се подобри, туку сигурно ќе има убави изненадувања и среќни можности! И на работа ве чека добра вест. : Меркур е подготвен да ги поддржи вашите иницијативи и да поттикне нови контакти и нови бизниси.

Бик: романтичен викенд!
Вашата недела започнува со два поволни месечеви денови: дури и ако не ви оди се точно како што би сакале, можете да бидете задоволни со добиените резултати, особено во областа на работата. Прекрасната Венера е на ваша страна, особено во сабота и недела, таа е подготвена да ви понуди супер-романтичен викенд со партнерот, па затоа заборавете на сè друго.

Рак: можете да сметате на Венера!
Вашата недела се отвора со два среќни денови, со убава Месечина, поволна за вашиот знак. Сепак, малку поголема тензија ќе ги карактеризира деновите среда, четврток и петок, кога – особено на работното место – некој би можел да ве изнервира … За среќа, Венера размислува да ве разубеди: планетата на љубовта е подготвена да ја поддржи вашата врска и да ви ддонесе убави емоции, особено во сабота и недела.

Лав: Меркур во опозиција
Меркур во опозиција не ве штеди оваа недела: за да ги видите очекуваните резултати, особено на работното место, ќе мора да почекате. Во секој случај, ќе можете да се наметнете и благодарение на прекрасната поддршка Марс, ќе можете да ги цените и да ги видите вашите проекти признати. Вториот дел од неделата ќе биде поповолен од првиот од оваа гледна точка. Но, обрнете внимание на дискусиите што може да се појават во врската во сабота и недела.

Девица: дали тој/таа е навистина вистинската личност?
Во љубовта ситуацијата станува критична: Венера во опозиција предизвикува постојани расправии меѓу вас и вашиот партнер, доведувајќи ги на површина сите видови на тензии. Особено во понеделник и вторник кои веројатно ќе бидат навистина тешки денови, во кои ќе биде добро да се измери секој збор. Само во сабота и недела ќе можете да пронајдете малку смиреност: искористете ги овие два дена за да ги разјасните вашите идеи и да разберете дали вашето момче/девојка е навистина вистинската личност за вас.

Вага: не бидете импулсивни!
Драги Ваги, оваа недела ќе мора да издржите досадна опозиција на Месечината, во среда, четврток и петок: тоа ќе бидат три прилично нервозни денови, во кои нешто би можело да оди поинаку од очекуваното. Бидете претпазливи, особено на работното место. Во љубовта, избегнувајте да дејствувате премногу импулсивно: ризикувате да кажувате работи за кои може ќе зажалите … Деновите сабота и недела се потивки.

Шкорпија: убава Венера!
Оваа недела може да наидете на некои потешкотии во областа на меѓучовечките односи, особено на работното место: Меркур во неповолна позиција ризикува да донесе некои блокади или недоразбирања во канцеларијата. Сепак, подобро е на полето на чувства, каде што може да сметате на убава Венера подготвена да ви подари љубов и разбирање. Деновите сабота и недела се малку нервозни.

Стрелец: напнати денови …
Неповолната положба на Венера оваа недела ризикува да ја зголеми тензијата во вашиот љубовен живот: со партнерот комуникацијата ќе биде прилично комплицирана, ризикот е да станете премногу агресивни, да ги изгубите вашите вештини за слушање. Внимание особено на деновите понеделник и вторник, кои ќе бидат најнервозни. Во вториот дел од седмицата, сепак, ќе можете да закрепнете со малку спокојство.

Јарец: љубовта ви се насмевнува!
Драги Јарци, месец јануари завршува одлично за вашиот знак. Ако добрата вест што ја чекавте сеуште не пристигна, подгответе се: сè уште може да се случи! Најсреќни денови ќе бидат понеделник и вторник. Љубовта ви се насмевнува и е подготвена да ви донесе многу убави емоции, но – пред сè – на повидок се важни проекти: вие и партнерот ќе се чувствувате подготвени да направите чекор напред… Сабота и недела полни со романтична возбуда!

Водолија: пресврт!
Продолжува за вашиот знак навистина позитивен период: Меркур не престанува да ви носи пресврти. Особено во централниот дел од неделата, може да дојдат некои добри вести или да се случи некој неочекуван пресврт. Меѓутоа, во сабота и недела, постои ризик од создавање на тензии во семејството. Бидете внимателни да не ги запоставувате потребите на партнерот: подгответе се за мал компромис…

Риби: подготвени за нови освојувања!
Драги Риби, Венера во знакот е подготвена да ви даде уште една недела на страст и сладост. Планетата на љубовта ветува дека ќе направи вашето срце да чука побрзо. Осамените ќе имаат повеќе од една прилика за љубовни состаноци! Особено понеделник и вторник ќе бидат два незаборавни денови: Месечината во знакот ќе ве направи неодоливи, подготвени за нови освојувања.

x

Check Also

Едноставни трикчиња за суперзабавно цртање со вашите деца

Не треба да сте природно надарени за цртање ни вие ни вашите ...