НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (28. септември до 4. октомври): Топ знаци на неделата Девица, Јарец и Рак

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот Лав за да влезе во оној на Девицата: ова ќе биде среќен период во љубовта за сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: среќна месечина!
Конечно оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Меркур повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак! На работа, некоја ситуација што чека веќе некое време, може да се одблокира или да се појави нова деловна можност. Деновите четврток, петок и сабота се особено среќни, кога можете да сметате на убава среќна Месечина во вашиот знак.

Бик: Забавувања на работа

Драги Бикови, оваа недела ве очекуваат добри и лоши вести: доброто е што планетата Венера – почнувајќи од сабота – ќе престане да ја попречува вашата љубовна приказна и наместо тоа ќе започне да ја фаворизира, или ќе поттикнува интересни средби за осамените. Лошото, сепак, е што – веќе од понеделник – планетата Меркур ќе влезе во опозиција, донесувајќи блокади и некое забавување на работното место.

Близнаци: љубовна болка 
Драги Близнаци, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Венера ќе престане да го фаворизира вашиот љубовен живот и ќе донесе уште неколку љубовни болки. Од друга страна, ве очекуваат добри вести на работното место: фокусирајте се особено на понеделник, четврток и петок, кога ќе имате прекрасна среќна Месечина на ваша страна. Деновите вторник и среда, сепак, ќе бидат малку нервозни.

Рак: среќна недела!
Конечно оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур ќе се вратат да ви се насмевнат! Веќе во понеделник може да добиете интересен повик или да имате среќна средба. Сепак, почнувајќи од сабота, и љубовта ќе ви се насмевне, давајќи ви вистински возбудливи моменти со вашиот долгогодишен партнер или – можеби – со некој неочекуван… Среќен ден: недела.

Лав: чао, Венера!
Драги Лавови, оваа недела – за жал – планетата Венера ќе го напушти вашиот знак. Меѓутоа, во последните недели вашата врска со вашиот партнер се зајакна толку многу што двајцата ќе продолжите да бидете неуништливи! Планетата Меркур ќе биде таа што ќе ви го сврти грбот: може да се појават некои неочекувани настани на работното место. Обрнете особено внимание на понеделник, кога ќе ја имате и Месечината во опозиција.

Девица: добредојде, Венера!
Драги Девици, дали сте подготвени да ја пречекате планетата Венера во вашиот знак? Почнувајќи од сабота, ќе започне многу среќен период за вас на сентименталното поле! Венера ќе им помогне на слободните да создадат врски што ќе траат и ќе ги зајакне паровите кои се заедно подолго време. Во меѓувреме, обрнете внимание на деновите вторник и среда, кога Месечината во опозиција би можела да донесе уште една дискусија, дома или на работа.

Вага: неочекувани настани на хоризонтот 
Драги Ваги, оваа недела планетата Меркур се откажува од вашиот знак, но не грижете се: односите што сте биле во можност да ги негувате во последниот период, ќе продолжат да ви носат многу позитивност и нови можности. Може да се почувствува малку дополнителен замор, особено во четврток, петок и сабота, кога на опозицијата на планетата Марс ќе и се придружи и онаа на Месечината. Можно е да има некои неочекувани настани.

Шкорпија: одлична вест!
Одлична вест за вашиот знак оваа недела! Почнувајќи од понеделник, планетата Меркур ќе биде на ваша страна, подготвена да ви даде нови можности, важни состаноци и предлози што не смеете да ги пропуштите, особено ако долго чекавте пресвртница на работен план. Понатаму, почнувајќи од сабота, ќе ја имате на ваша страна дури и планетата Венера: вашите болки во љубовта завршија, конечно можете повторно да започнете да сонувате!

Стрелец: тензии со партнерот 
Оваа недела – за жал – планетата Венера ќе ви го сврти грбот: почнувајќи од сабота, комуникацијата со вашиот партнер може да стане потешка и да се појават тензии што останале скриени долго време. Среќната Месечина, од друга страна, во понеделник, четврток и петок, ќе биде на ваша страна, кога може да се појави некоја добра пригода или интересна средба на работното место.

Јарец: одлично!
Оваа недела – конечно – планетата Меркур ќе се врати на ваша страна! Ако се појавиле недоразбирања во последниот период или се појавија блокади во контекст на работата, сега сè ќе се реши на најдобар начин, исто така, благодарение на поддршката на Јупитер. Дури и во љубовта, спокојот се враќа: почнувајќи од сабота можете да сметате на убавата Венера, подготвена да ги зајакне односите како пар.

Водолија: мирот се враќа во љубовта!
Драги Водолии, оваа недела конечно може да земете воздишка на олеснување! Всушност, почнувајќи од сабота, планетата Венера веќе нема да биде во спротивност со вашиот знак. Во вашиот љубовен живот, малку по едно, мирот ќе се врати. За жал, сепак, ќе мора да се справите со негативното влијание на Меркур, што може да предизвика одредено забавување на работното место, почнувајќи од понеделник.

Риби: Венера во опозиција 
За жал оваа недела планетата Венера ќе биде во спротивност со вашиот знак. Почнувајќи од сабота, можеби ќе доживувате мала или поголема криза во врската, а кај некој ќе ја доведе дури во прашање врската. Добри вести, сепак, доаѓаат на работен план, со убав Меркур кој се враќа да ви се насмевне. Прилики на повидок во деновите кога имате поддршка и од Месечината, и од Марс, а тоа се вторник и среда, кои се сметаат за суперсреќни денови.

x

Check Also

Отворена е новата поставка на изложбата “Скопје, одново” во МСУ – Скопје

Од денеска, 14 октомври, посетителите на Музејот на современата уметност – Скопје ...