Неделен хороскоп (29 јуни до 5 јули): Топ знаци на неделата – Овен, Шкорпија и Стрелец

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Риби за да влезе во знакот на Овен во долг транзит што ќе трае во текот на 2020 година! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела.

Овен: добредојде, Марс!
Почнувајќи од овој понеделник Марс ќе влезе во вашиот знак и ќе остане во текот на целата 2020 година! Тоа ќе биде период на голема сила за вас: оваа планета ќе ви даде неспоредлива енергија и расположение, па никој не може да ве спречи во ништо! Оваа недела ќе биде поволна и во однос на чувствата, благодарение на прекрасната Венера која ќе ви донесе среќа, особено во четврток и петок.

Бик: добра вест на работа!

Конечно – почнувајќи од среда – планетата Сатурн ќе се врати во знакот на Јарец, давајќи ви малку мир. Следниот период ќе биде поволно, особено во работата: Јупитер и Меркур се од ваша страна и ќе ви помогнат да реализирате некој важен договор или да ја пронајдете можноста што ја баравте и чекавте. Деновите вторник и среда се малку стресни, со месечина во опозиција.

Близнаци: Месечина во опозиција
Драги Близнаци, конечно оваа недела планетата Марс ќе престане да биде неповолна за вашиот знак и ќе се врати да ве фаворизира: повторно ќе се чувствувате енергични и помалку под стрес, ќе ја пронајдете вашата сила (внатрешна и физичка) да се активирате во нов предизвик! Внимание на деновите четврток и петок, кога Месечината во опозиција може да создаде некои проблеми. Викендет е резервиран за голема романса, од која би можела да се роди нова страст…

Рак: Сатурн ќе ви создава мака
За жал оваа недела – почнувајќи од среда – планетата Сатурн ќе се врати во опозиција на вашиот знак. Вашите проекти може да забават и, воопшто, ќе мора да се испотите повеќе за да го добиете тоа што го сакате, но не значи дека нема да го добиете тоа што го сакате! Во меѓувреме, можете да сметате на поддршката на Меркур, подготвен да ви донесе нови состаноци и контакти што може да се покажат како корисни на работното место.

Лав: воздишка на олеснување!
Конечно ќе можете да дишите! Почнувајќи од среда, планетата Сатурн веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак. Ова значи дека во наредните месеци, малку по малку, ќе можете да надоместите за изгубеното време и да консолидирате сè што досега не сте направиле или сте загубиле. Дури и Марс оваа недела се враќа да ви се насмее, ве прави посилни и посјајни од кога било, подготвени да тргнете во нови освојувања!

Девица: енергијата ви се враќа
Почнувајќи од понеделник – планетата Марс веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ќе бидете во можност веднаш да се чувствувате помалку уморни и да не чувствувате стрес, да закрепнете малку, а во исто време таа енергија и таа физичка форма што ви недостасувале во последно време да ја вратите. Добра вест, исто така, пристигнува на работниот фронт, благодарение на Сатурн кој се враќа да ве фаворизира, како и на помошта од среќниот Јупитер и комуникативниот Меркур.  во убав изглед. Единствена „болна“ точка: неповолната Венера што создава тензии во љубовта.

Вага: Марс во опозиција
Драги Ваги, за жал оваа недела планетата Марс ќе се спротивстави на вашиот знак, а лошата вест е дека ќе остане таму во текот на целата 2020 година! Месеците ќе бидат малку заморни, физички и психички заморни, но тоа не значи дека нема да можете да ги добиете вашите битки: едноставно, ќе мора да влоите малку повеќе напор. Среќата е загарантирана, сепак, во љубовта! Викендов дозволете си релаксација.

Шкорпија: среќна недела!
Драг Шкорпија, небото ќе ви се насмее оваа недела! Почнувајќи од среда, планетата Сатурн ќе се врати на ваша страна, олеснувајќи ви да ги постигнете своите цели, особено професионалните. На работа, можете да сметате на поддршката на Јупитер и на Меркур. Вторник и среда ќе бидат два супер среќни денови, со прекрасна Месечина во врска, во која би можеле да добиете добри вести. Викендот е исто така среќен!

Стрелец: недела на убава сила!
Оваа недела, конечно, можете да земете  воздишка на олеснување: Венера, за жал, останува во опозиција со вашиот знак, но барем планетата Марс ќе престане да ве обесхрабрува и ќе дејствува во ваша корист, давајќи ви многу дополнителна сила и енергија. Добрата вест може да дојде, особено на работното место, во четврток и петок, кога може да сметате на прекрасната Месечина.

Јарец: Сатурн се враќа кај вас!
Драги Јарци, оваа недела ќе мора да примате добри и лоши вести. Добрата вест е дека планетата Сатурн – почнувајќи од среда – ќе се врати на вашиот знак, подготвувајќи се за втор дел од годината во која ќе можете да ги жнеете сите резултати од тоа што сте засадиле во првиот дел. Лошата вест е, сепак, дека планетата Марс ќе заземе неповолна позиција, што ќе ви донесе многу дополнителен стрес и замор.

Водолија: поволно небо!
Оваа недела планетата Сатурн ќе го напушти вашиот знак за да се врати на во Јарец:  сепак, не грижете се, ќе биде повторно со вас во 2021 година, подготвен да го револуционизира вашиот живот! Во меѓувреме, уживајте во ова прекрасно небо погодно за нови проекти, нови идеи и убави можности. Венера ви помага да ја зацврстите вашата врска и да ве направи вас и вашиот партнер уште посплотени. Внимание само на малку нервозните денови – четврток и петок.

Риби: „бај бај“, Марс!
Драги Риби, оваа недела планетата Марс ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во знакот на Овен: Не грижете се, сепак, ќе продолжите да ги чувствувате сите свои сили и ќе ја имате енергијата! Поволната планета Меркур, заедно со Јупитер и Сатурн, кои се на ваша страна, ќе ви помогнат во областа на работата, каде можете да постигнете добри резултати. Среќни денови: вторник и среда.

 

x

Check Also

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, ...