Неделен хороскоп (3.до 9. мај): Близнаците се број 1, одлична вест за Лавовите, среќни денови за Водолиите…

Оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур ќе влезат во знакот на Близнаци, обезбедувајќи им многу среќа на сите воздушни знаци . А вие, кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: одлично!
Драги Овни, одлични вести за вашиот знак оваа недела! Почнувајќи од вторник, планетата Меркур ќе добие поволен аспект, подготвена да ви даде многу нови можности. Од недела, и Венера ќе се врати на ваша страна, носејќи ви период на големо богатство во однос на чувства. Понатаму, во текот на целиот викенд, можете да сметате на прекрасната Месечина која гарантира романтика.

Бик: не губете време!
Планетата Венера ќе остане во вашиот знак до недела: обидете се максимално да го искористите нејзиното корисно влијание оваа недела за да ги решите сите прашања што сте ги оставиле отворени во областа на чувствата, без разлика дали станува збор за проблем за кој треба да се разговара со вашиот партнер или, ако сте слободни, да направите чекор напред со саканата личност. Среда и четврток ќе имате пријатна среќна месечина на ваша страна!

Близнаци: број еден!
Драги Близнаци, дали сте подготвени да ги пречекате планетата Меркур и планетата Венера во вашиот знак? Суперсреќен период е пред вас, од секоја гледна точка! Почнувајќи од вторник, може да се појават нови можности, нови средби, особено во врска со работата. Од недела, пак, loveубовта ќе ви се насмевне: особено осабените  повторно ќе можат да ги отворат своите срца .

Рак: Венера се грижи за вас!
Искористете ја максимално наклоноста на планетата Венера, која – до недела – ќе биде подготвена да ви помогне во областа на чувствата, давајќи ви љубов и страст. Обрнете внимание, сепак, на деновите петок и сабота, кога дисонантната Месечина би можела да ве натера да се расправате за ситници. На работното место, првиот дел од неделата ќе биде посреќен од вториот: не плашете се да ги поставите вашите барања!

Лав: одлична вест!
Драги Лавови, добра вест пристигнува за вашиот знак оваа недела! Конечно, почнувајќи од вторник, планетата Меркур ќе престане да ве попречува, особено во областа на работата, и ќе се врати да дејствува во ваша корист, носејќи ви добра вест. Понатаму, почнувајќи од недела, дури и планетата Венера ќе се врати да работи во ваша полза: љубовните пресметки од последниот период ќе бидат само далечно сеќавање.

Девица: Венера и Меркур ви го вртат грбот 
Драги Девици, за жал и планетата Венера и планетата Меркур ќе ви свртат грб оваа недела. Почнувајќи од вторник, во контекст на работата, може да наидете на уште некои пречки на вашиот пат. Во љубовта, сепак, почнувајќи од недела, ќе биде лесно да влезете во уште една дискусија или расправија со партнерот. Понатаму, во среда и четврток, спротивставената Месечина ќе направи да се чувствувате многу нервозно.

Вага: пофасцинантни од кога било!
Драги Ваги, оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур повторно ќе ви се насмевнат! Почнувајќи од вторник, ќе можете да сметате на услугата на Меркур, кој ќе ви донесе добри вести во областа на работата. Од недела, тогаш ќе ја имате и Венера на ваша страна, подготвена да ве направи пофасцинантни и заводливи од кога било! Пазете се од Месечината во опозиција во петок и сабота која ќе предизвика нервози.

Шкорпија: спокојот се врати!
Конечно оваа недела можете да здивнете! Почнувајќи од вторник, планетата Меркур повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак: на работното место работите ќе тргнат на подобро. Понатаму, од недела, Венера исто така ќе престане да ја попречува вашата романтична врска и ќе можете да најдете мир во срцето. Нервозни денови: понеделник и вторник, со неповолна Месечина.

Стрелец: спротивни планети 
Драги Стрелци, за жал нема убава вест за вашиот знак оваа недела… И планетата Венера и планетата Меркур ќе дојдат во опозиција. Почнувајќи од вторник, може да се појават конфликти или одложувања на работното место. Од недела,  љубовта ќе почне да ви создава болка…Паровите кои долго време се заедно може да доживеат момент на криза. Издржете, ако љубовта е силна, кризата ќе биде надмината.

Јарец: да живее љубовта!
Планетата Венера продолжува да го фаворизира вашиот знак до недела: љубовта ќе ги направи вашите денови послатки, а што се однесува до работата, веројатно ќе бидат прилично стресни. Почнувајќи од вторник, всушност, веќе нема да можете да сметате на услугата на Меркур. Марс во опозиција, од своја страна, ќе направи да се чувствувате поуморни од кога било. Искористете ги среќните денови на Месечината, среда и четврток.

Водолија: среќни денови
Одлична вест за вашиот знак оваа недела! Почнувајќи од вторник, планетата Меркур ќе се врати да дејствува во ваша корист, носејќи ви многу новости и можности кои треба да ги искористите!  Понатаму, од недела, дури и Венера ќе се врати да ви се насмевне и наскоро ќе пристигнат и добри вести во врска со чувствата. Понеделник и вторник супер среќни денови со Месечината во вашиот знак.

Риби: со Месечината во знакот!
За жал оваа недела планетата Меркур ќе ви го сврти грбот: почнувајќи од вторник може да имате уште некои потешкотии на работното место. Среќата во љубовта ќе биде загарантирана до недела, благодарение на убавата Венера. Во среда и четврток убава Месечина ќе светне во вашиот знак, подготвена да ви донесе многу нова енергија.

x

Check Also

Согорување калории – Крофните ќе ги истопите со 45-минутно возење велосипед со брзина од 20 километри на час

На топ листата на производи чија калориска вредност неретко ја потценуваме се ...