Неделен хороскоп (3-ти до 9-ти август): Бикот со проблеми на работа, Ракот и Рибите ќе цветаат од љубов!

Оваа недела планетата Венера го напушта знакот на Близнаци за да влезе во знакот на Рак, внесувајќи многу среќа во љубовта во животот на сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ѕвездите ви резервираа за вас за оваа недела!

Овен: решавање на проблемите со вашиот партнер!
До сабота можете да сметате на поддршката на Венера, која ќе ви донесе среќа на сентименталното поле. За жал, почнувајќи од недела, планетата на љубовта ќе ви го сврти грбот … искористете ја оваа недела за да ги решите проблемите и недоразбирањата со вашиот партнер! Сепак, добра вест  доаѓања на работно поле од четврток, кога Меркур ќе дејствува во ваша корист.

Бик: проблеми на работа 
Оваа недела – конечно – планетата Венера ќе се врати на ваша страна, подготвена да ви подари месец полн со емоции! Осамените ќе можат да направат страствени средби, додека долгогодишните парови ќе го зајакнат разбирањето. Пазете се, сепак, од можно забавување на работното место: почнувајќи од четврток, планетата Меркур би можела да постави некои пречки на вашиот пат…

Близнаци: бај бај, Венера!
Драги Близнаци, оваа сабота планетата Венера ќе го напушти вашиот знак по многу долг престој што требаше да ве натера да созреете во вашиот љубовен живот. Следните неколку недели ќе ви помогне да ја зајакнете врската или, ако сте сингл, да направите стимулативни средби, особено фаворизирани за време на викендот, кога ќе имате и убава среќна Месечина од ваша страна.

Рак: добредојде, Венера!
Драги Ракови, дали сте подготвени да го прославите влезот на Венера во вашиот знак? Почнувајќи од сабота, планетата на љубовта ќе ви носене многу радост: подгответе се да доживеете навистина жежок месец! Средбите ќе бидат фаворизирани за осамените, додека оние што веќе се во врска можат да направат чекор напред. Среда, четврток и петок ќе бидат особено среќни денови, малку нервозни – од друга страна – сабота и недела.

Лав: добредојде, Меркур!
Оваа недела го слави влегување на Меркур во вашиот знак: почнувајќи од четврток, оваа планета ќе ви даде дополнителна поддршка, особено на работното место, правејќи ве вистински шеф! Сабота и недела ќе бидат два особено среќни денови, благодарение на убавата Месечина од ваша страна. Сепак, полоши денови ќе бидат понеделник и вторник, кога би можеле да бидете малку нервозни.

Девица: време за средби
Оваа недела – конечно – планетата Венера ќе престане да ве мачи: почнувајќи од сабота, вашата комплицирана сентиментална состојба постепено ќе стане појасна и – ако сакате – ќе се стабилизира. За осамените, ова ќе биде време за средби…, конечно предодредени да трае! Среда, четврток и петок се денови полни со напнатост заради Месечината во опозиција што создава лошо расположение во семејството.

Вага: проблеми во љубовта
Драги Ваги, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Венера ќе престане да дејствува во ваша корист: месец август би можел да се покаже како малку комплицирано во однос на чувствата, а тензиите со партнерот би можеле да бидат акцентирани… Предупредување, особено, во сабота и недела, кога Месечината во опозиција може да ве натера да кажете работи за кои би ризикувале да се каете.

Шкорпија: многу емоции!
Оваа недела планетата Меркур ќе заземе неповолна позиција за вашиот знак, што може да ви донесе – во следниот период – забавување на работното место. Сепак, не грижете се премногу: ја имате поддршката од Јупитер кој е на ваша страна, што ќе направи да победите во секоја војна! Покрај тоа, почнувајќи од сабота, планетата Венера ќе се врати на ваша страна, гарантирајќи ви еден месец полн со љубов.

Стрелец: конечно!
Моментот кога чекате со месеци конечно пристигна: почнувајќи од сабота, планетата Венера ќе престане да биде во спротивност со вашиот знак! Сентименталната криза што го карактеризираше вашиот неодамнешен живот, постепено ќе се опоравува, со што ќе се вратите посилни и желни за љубов повеќе од кога и да било! Во меѓувреме, уживајте во деновите – сабота и недела, со убава Месечина подготвена да ви донесе среќа.

Јарец: добра вест на работа
За жал оваа недела Венера ќе почне да делува против вас. Планетата на љубовта, во следниот период, ќе ви донесе тешки денови, сомнежи, и ќе ја тестира вашата врска. Не грижете се: ако врската е цврста, нема да ја уништи! Сепак, добра вест доаѓа во областа на работата: почнувајќи од четврток, планетата Меркур ќе престане да ве спречува во проектите, а добрата вест може да пристигне многу наскоро.

Водолија: поддршка од Месечината
Драги Водолии, оваа недела – почнувајќи од четврток – планетата Меркур ќе се спротивстави на вашиот знак. Во следниот период може да имате потешкотии во меѓучовечките комуникации, а особено на работното место. Во меѓувреме, сепак, уживајте во двата супер среќни денови со поддршка на Месечината – понеделник и вторник, кога дури и царството на чувствата ќе ви донесе големо задоволство…

Риби: да живее Венера!
Драги Риби, конечно оваа недела Венера се врати да ви се насмевне! Планетата на љубовта, почнувајќи од сабота, ќе се врати да дејствува во ваша корист, подготвена да ви даде месец полн со чувства. Тензиите од последниот период ќе бидат само далечнo сеќавање – конечно помеѓу вас и вашиот партнер смиреноста ќе се врати! Дали сè уште сте сингл? Во четврток и петок, благодарение на убавата Месечина, можеби ќе запознаете некоја интересена личност…

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...