НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (30 ноември – 6 декември): Добра вест за Лавовите, деловна среќа за Стрелците, преродба за Овните

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Шкорпија за да влезе во Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: кон преродба!
Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во знакот на Стрелец: почнувајќи од среда, ќе започне позитивен период за вашиот знак, кој ќе може – од крајот на месецот – да ја поврати енергијата и позитивноста, директно на патот на повторното раѓање што ќе биде 2021 година за вас! Сабота и недела ќе бидат два особено среќни дена, благодарение на прекрасната Месечина подготвена да ве расположи и да ви донесе добра вест.

Бик: нервозни денови 
Конечно оваа недела планетата Меркур повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак! Почнувајќи од среда, некои блокови на работното место може да ги снема,  што ќе ви овозможи да планирате нова иднина. Венера, за жал, останува во опозиција: планетата на љубовта ги потенцира контрастите со партнерот и нема да биде лесно да се избегнат дискусиите, особено во нервозните денови – сабота и недела.

Близнаци: Меркур во опозиција
За жал оваа недела ќе го видите влезот на планетата Меркур во спротивност со вашиот знак: во контекст на работа и комуникација со другите, ќе се појават уште некои тешкотии и не секогаш ќе биде лесно да се разбере вашето гледиште. Искористете ги деновите понеделник и вторник, кога ќе имате корист од прекрасната Месечина, што ќе ја фаворизира областа на чувства.

Рак: среќна Месечина!
Оваа недела можете да сметате на убавата Месечина во среда, четврток и петок: тоа ќе бидат три навистина среќни денови, во кои и вашето расположение дефинитивно ќе се подобри. Поволната Венера цела недела ви дава разбирање со вашиот партнер и многу страст. Меркур, поволен до среда, може да донесе добри вести на работа.

Лав: добра вест!
Пристигнуваат добри вести за вашиот знак! Од среда, планетата Меркур ќе престане да ве попречува, особено во областа на работата, и ќе ви донесе нови можности и убави вести. Во љубовта, за жал, Венера е во неповолна положба и ќе ги нагласи контрастите со вашиот партнер, но ако има љубов ќе можете да излезете посилни од порано! Супер-среќни денови се сабота и недела, со Месечината во знакот.

Девица: искористете го почетокот на неделата!
Искористете ги деновите понеделник и вторник, кога планетата Меркур сепак ќе биде на ваша страна и може да ви помогне да решите некои отворени прашања на работа или во семејството: почнувајќи од среда, може да се појават уште некои потешкотии. Венера во поволна позиција продолжува да ја поддржува вашата романтична врска, а на слободните ќе им помогне да направат средби што треба да траат.

Вага: Меркур се враќа да ви се насмевне!
Оваа недела планетата Меркур ќе добие поволен аспект за вашиот знак: во следните неколку недели се чини дека сè ќе се врати во движење и до крајот на месецот ќе видите одлични можности кои доаѓаат! Бидете трпеливи ако се чувствувате уморни или особено под стрес: тоа е поради долгото спротивставување на Марс, кое бара многу енергија. Искористете ги поволните денови на Месечината: сабота и недела.

Шкорпија: догледање, Меркур!
Во среда планетата Меркур ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во оној на Стрелец, но сепак можете да сметате на купот на позитивна енергија што ви го остави за да започнете нов проект или да се потврдите во полето на работата. Венера во знакот продолжува да ви носи огромно задоволство во областа на чувствата: ако сте слободни, знајте дека тоа нема да трае долго!

Стрелец: добредојде, Меркур!
Дали сте подготвени да го пречекате Меркур во вашиот знак? Оваа недела, почнувајќи од среда, планетата за комуникација ќе влезе во соработка со вашиот знак и, заедно со Сонцето, ќе ви даде дополнителна среќа и можности: ќе можете да се потврдите, особено во контекст на работата. Добри вести доаѓаат во втората половина на неделата. Во меѓувреме, обрнете внимание на Месечината во опозиција во понеделник и вторник.

Јарец: Месечина во опозиција
Оваа недела ќе мора да ја издржите Месечината во опозиција во среда, четврток и петок, која ќе биде доста тешка. Понатаму, неповолниот Марс ќе направи да чувствувате недостиг на енергија. Не грижете се, сепак: ги имате Венера, Јупитер и Меркур на ваша страна, подготвени да ви донесат убави вести, како на сентиментално, така и на работно поле, а би можеле да добиете и важна потврда.

Водолија: дискусии со партнерот
Оваа недела – конечно – планетата Меркур ќе престане да ве попречува и, почнувајќи од среда, ќе започне да дејствува во ваша корист. Добри вести може да пристигнат во следните неколку недели, особено во однос на полето на работата. Во областа на чувствата, сепак, ќе има дискусии со партнерот, особено во деновите на Месечината во опозиција – сабота и недела.

Риби: „жешки“ денови!
Оваа недела, за жал, планетата Меркур ќе ви сврти грб: почнувајќи од среда, ќе имате потешкотии со кои ќе мора да се соочите, особено на работното место. Што се однесува до чувствата, сепак, секогаш можете да сметате на убавата Венера, подготвена да ви даде многу среќа во љубовта. Особено „жешки“ денови ќе бидат среда, четврток и петок, со романтична Месечина на небото.

 

x

Check Also

„ЛАЧИ ИСКРИНИ“ – Поетска збирка на д-р Михаил Левенски во издание на „Матица Македонска“ и Фондација д-р Михаил Левенски

Фондацијата „Д-р Михаил Левенски“, со голема благодарност до издавачката куќа „Матица Македонска“ ...