НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (31 мај – 6 јуни): Радост за Раковите, среќа за Рибите, романса за Вагите

Во неделата од 31 мај до 6 јуни планетата Венера ќе го напушти знакот на Близнаци за да се пресели во знакот на Рак – пред Раковите е одличен период особено во однос на чувствата. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите за следната недела!

Овен: Венера ви го завртува грбот 
Почнувајќи од среда – планетата Венера ќе ви го сврти грбот, и за вас започнува прилично комплициран период во однос на чувствата. За среќа, во петок и сабота можете да сметате на прекрасната Месечина која е подготвена да ви донесе повеќе среќа. Добрата вест главно ќе се однесува на работата, која е фаворизирана од Меркур.

Бик: срцебиење
По прилично мирен период без посебни случувања, што се однесува до чувствата ќе ви се случи вистинска пресвртна точка: почнувајќи од среда, всушност, Венера ќе се врати да ви се насмевне! Планетата на љубовта ветува многу емоции и многу отчукувања на срцето, особено во недела, кога исто така ќе ја имате прекрасната Месечина на ваша страна. Понеделник, пак, ќе биде малку тежок ден за работа.

Близнаци: догледање, Венера!
Оваа недела планетата Венера ќе го напушти вашиот знак… Искористете ги деновите понеделник и вторник, кога сè уште можете да сметате на нејзиното позитивно влијание, за да ги решите спорните прашања со вашиот партнер. Во среда и четврток, нервозната Месечина ќе ви донесе стрес, и застој на работните проекти. Среќни денови пак се петок и сабота.

Рак: добредојде, Венера!
Оваа недела планетата Венера ќе влезе во вашиот знак, подготвена да ви донесе период на голема среќа во однос на чувствата. Месец јуни, всушност, ќе биде целиот во знакот на среќната љубов: осамените ќе остварат убави средби, а многу од нив и средби за паметење! Најсреќни денови во неделата, со поволна Месечина, ќе бидат вторник, среда и четврток.

Лав: не чекајте!
Вашата недела за жал започнува со лош понеделник што може да ви донесе одредено разочарување особено на работното место. Сепак, од вторник ќе се вмеша Меркур за да ви помогне да ги пронајдете вистинските решенија. Венера ќе остане активна во поддршката на вашиот љубовен живот до среда: искористете ја можноста да направите чекор напред со партнерот, што толку многу ве плаши, и резултатот ќе ве изненади!

Девица: Месечина во опозиција
Оваа недела конечно планетата Венера ќе застане на ваша страна! Откако ве натера да поминете низ комплициран период што се однесува до чувствата, сега ќе ве награди носејќи ви огромно задоволство. Дури и најосманеите сега имаат шанса би можеле да го сретнат својот принц, односно принцеза за која долго мечтаат. Внимание само на Месечината во опозиција во вторник, среда и четврток, кога може да се почувствувате понерасположени и нервозно.

Вага: многу романса!
Конечно оваа недела планетата Венера ќе застане на ваша страна: почнувајќи од среда, љубовта ќе ви се насмевне како што не се случило веќе подолго време, а кавгите со вашиот партнер ќе станат само далечно сеќавање. Ова ќе биде среќна недела со прекрасна романтична Месечина на вашето небо. Деновите петок и сабота, сепак, ќе бидат нервозни, особено на работното место, кога Месечината ќе биде во опозиција на вашиот знак.

Шкорпија: страст и чувства!
Ако во изминатите неколку месеци сте доживеале раскинување на врската или во секој случај момент на длабока криза со вашиот партнер, сега конечно ќе го пронајдете изгубеното спокојство, без разлика дали сте во пар или не. Всушност, почнувајќи од среда, Венера – планетата на љубовта – ќе заземе поволна позиција за вашиот знак, подготвена да ви донесе многу страст и убави чувства. Среќни денови: среда и четврток. Неповолен ден: недела.

Стрелец: мало олеснување!
Оваа недела конечно ќе можете да земете длабока воздишка и да почувствувате олеснување, барем во однос на чувствата! Всушност, почнувајќи од среда, планетата Венера веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак и ќе можете да најдете спокојство во вашиот љубовен живот. Меркур, од друга страна, продолжува да биде во опозиција и може да ви донесе одредено забавување или блокирање на проектите на работното место.

Јарец: Венера во опозиција
За жал оваа недела на опозицијата на Марс ќе и се придружи и онаа на Венера – почнувајќи од среда, планетата на љубовта ќе ви го сврти грбот, носејќи ви прилично комплициран период во вашиот љубовен живот. Расправиите со вашиот партнер би можеле да се разгорат и ќе сакате да го кажете последниот збор – внимавајте што кажувате! Попозитивни денови со среќна Месечина: четврток и петок.

Водолија: нервозна недела
Неделата ќе започне одлично, со прекрасна Месечина во вашиот знак, подготвена да ви донесе многу среќа на сите полиња! Поволниот Меркур, од своја страна, ви носи нови можности и – воопшто – свеж и возбудлив воздух на новина на работното место. Сепак, Месечината во неповолна положба, од друга страна, ќе прави да се чувствувате постојано нервозни: внимавајте да не се налутите премногу на партнерот и да не кажете нешто за што може да зажалите.

Риби: одлична вест!
Драги Риби, прекрасна вест за вашиот знак оваа недела: конечно, почнувајќи од среда, планетата Венера веќе нема да биде во неповолна положба, туку ќе се врати да ве фаворизира! Ќе можете да ги оставите зад себе сентименталните проблеми од последниот период и да очекувате светла иднина. Понатаму, во вторник, среда и четврток, ќе имате прекрасна Месечина што ќе ви донесе среќа на сите полиња.

x

Check Also

Неделен хороскоп (од 2. до 8.август): Жешка недела за Раковите, љубовни маки за Рибите, многу енергија за Лавовите и Јарците!

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Девица и ќе им ...