Неделен хороскоп (4. до 10. јануари): Одлична вест за Близнаците и Вагите, љубов за Рибите и Девиците!

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Стрелец за да влезе во Јарец: толку многу среќа во љубовта ги чека сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите за оваа недела!

Овен: добри и лоши вести 
Оваа недела ве очекуваат добри и лоши вести: добрата вест е дека планетата Меркур, почнувајќи од петок, ќе престане да ги попречува вашите проекти – особено на деловен план- и ќе започне да ве фаворизира. Лошата вест е сепак дека планетата Венера, повторно почнувајќи од истиот датум, ќе заземе неповолна позиција: во следните недели се очекува уште некое недоразбирање со партнерот.

Бик: добредојде, Марс!
Оваа недела за вашиот знак се чувствува влегувањето на Марс: почнувајќи од среда, ќе бидете преплавени со голема енергија на црвената планета, што ќе ви ја даде целата сила што ви е потребна за да се покажете! Можни се уште неколку пречки на работното место, со неповолен Меркур почнувајќи од петок. Планетата Венера, од своја страна, ви гарантира среќа во љубовта, почнувајќи од овој викенд.

Близнаци: одлична вест!
Драги Близнаци, прекрасни вести доаѓаат за вашиот знак оваа недела: почнувајќи од петок, планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција! После прилично несреќен период во однос на чувствата, сега вашето срце конечно може да најде мир. Обрнете внимание на деновите сабота и недела, кога Месечината во опозиција ќе ве натера да се чувствувате прилично нерасположени.

Рак: Венера во опозиција
За жал оваа недела ќе ја почувствувате положбата на планетата Венера наспроти вашиот знак: за вас започнува прилично напнат период од сентиментална гледна точка, во кој може да доживеете мала или голема криза со вашиот партнер. Ако сте слободни, деновиве ќе биде тешко да се сретнете со човекот/жената од вашиот живот, ќе мора особено да обрнете внимание на манипулаторите и сентименталните „вампири“.

Лав: Меркур во опозиција 
Оваа недела – за жал – планетата Меркур ќе дојде во спротивност со вашиот знак, придружувајќи им се на Јупитер и Сатурн. Нема да биде лесен период, особено од професионална гледна точка: може да наидете на некои непријатели или повеќе потешкотии при завршувањето на вашите проекти. Искористете ги деновите вторник и среда, кога ќе имате убава Месечина на ваша страна, подготвена да ве поддржи со малку повеќе среќа.

Девица: со помош на Венера!
Драги Девици, конечно оваа недела планетата Венера ќе се врати на ваша страна! Почнувајќи од петок, љубовта повторно ќе ви се насмевне и, во следните недели, ќе можете да најдете спокојство со вашиот партнер. Супер среќа – во понеделник, со прекрасна Месечина заедно. Внимание, сепак, на деновите сабота и недела, кога може да биде малку напнато поради Месечината во неповолна положба.

Вага: моментот што го чекавте!
Драги Ваги, еве го моментот што го чекавте: почнувајќи од среда, планетата Марс повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак! Откако ја исцеди вашата енергија и ве натера да се чувствувате прилично уморни неколку месеци, конечно Марс е подготвен да ве фаворизира: веднаш ќе почувствувате нова енергија и многу подобро расположение!  Почнувајќи од петок, Меркур исто така ќе се врати да работи во ваша корист: се очекуваат некои добри вести на работа.

Шкорпија: Марс во опозиција
За жал оваа недела планетата Марс ќе дојде во спротивност со вашиот знак, започнувајќи период во кој често ќе се чувствувате уморни, немате енергија и ќе бидете прилично под стрес. За среќа, љубовта ќе се погрижи за тоа да ве расположи! Почнувајќи од петок, всушност, може да сметате на прекрасната поволна Венера. Понатаму, четврток и петок ќе бидат два супер-среќни денови, со Месечината во знакот.

Стрелец: не оставајте ништо незавршено 
Во петок планетата Венера ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во оној на Јарец: искористете го максимумот од првиот дел од неделата за да разговарате со вашиот партнер за кој било проблем или прашање што останало нерешено  – договорот меѓу вас ќе биде ѕвезден ! Деновите сабота и недела се дефинитивно среќни, заедно со прекрасната Месечина. Малку негативен ден – понеделник.

Јарец: добредојде, Венера!
Дали сте подготвени да ја пречекате Венера во вашиот знак? Планетата на љубовта ви ветува брда и долини на емотивно поле, почнувајќи од петок: многу среќен период ќе започне што се однесува до чувствата! Понатаму, почнувајќи од среда, Марс ќе заземе поволна позиција: по толку месеци исцрпеност, конечно ќе си ја вратите енергијата!

Водолија: Меркур во знакот!
Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак, достигнувајќи ги Јупитер и Сатурн! Тоа ќе биде многу среќен период, особено во однос на полето на работа: сигурно ќе имате можности кои лесно ќе се реализираат, а некои од вас навистина може да го револуционизираат својот живот – очигледно на подобро! Среќни денови: сабота и недела. Лоши денови: четврток и петок.

Риби: Венера е на ваша страна!
Драги Риби, оваа недела ве чека прекрасна вест: почнувајќи од петок, планетата Венера – која во последниот период ви отежнуваше – ќе се врати да дејствува во ваша корист! Љубовта ќе ви се насмевне во следните недели, осамените би можеле да остварат добри средби. Понеделник ќе биде малку тежок ден поради спротивставената Месечина. Деновите – четврток и петок се дефинитивно многу среќни.

x

Check Also

Хороскоп за 2021 година: Кој ќе заработи најмногу пари?

Кој најмногу ќе заработува во 2021 година, а кој најмногу ќе троши? ...