Неделен хороскоп (5. до 11. април): Најсреќни ќе бидат Овните и Водолиите, тешка недела за Вагите и Девиците

Оваа недела планетата Меркур и планетата Венера ќе светнат во знакот на Овен, наспроти кутрите Ваги, фаворизирајќи ги огнените знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: најсреќни!
Со Венера и Меркур што влегуваат во вашиот знак, вие сте несомнено омилени оваа недела! Може да се појават нови можности на работното место, додека љубовта ќе ви донесе огромно задоволство, особено во сабота и недела, кога во вашиот знак ќе ја имате и Месечината: ќе се чувствувате особено страствени и подготвени за малку лудост…

Бик: малку трпеливост!
Во овој период не недостасуваат грижи за вашиот знак, особено од економска и работна страна. Не грижете се премногу и продолжете по својот пат следејќи ги целите што си ги поставивте на себеси: втората половина на април ќе биде значително поповолна од првата. Оваа недела можете да сметате на убава среќна месечина во понеделник, четврток и петок. Тензии во семејството во вторник и среда.

Близнаци: вистински воин!
Во овој период никој не може да ве спречи! Подготвени сте со решеност и енергија да се соочите со секоја тешкотија што ќе се појави пред вас: Марс во вашиот знак го вади воинот од вас, оној кој никогаш не се предава и секогаш е подготвен да прифати нови предизвици. Искористете ги среќните денови вторник и среда кога станува збор за работа. Во сабота и недела, љубовта ќе ви насмее.

Рак: Месечина во опозиција
Вашата недела се отвора со лоша месечина во опозиција во понеделник, што веројатно ќе направи да се чувствувате поуморни и понервозни од кога било. Понатаму, неповолната Венера носи тензии во вашиот љубовен живот и ќе биде лесно да се расправате со вашиот партнер … Ако има важни теми што треба да се решат,  фокусирајте се на четврток и петок, кои ќе бидат поповолни за дијалог и помирување.

Лав: како нови
Оваа недела ќе имате наклоност од Меркур кој е на ваша страна и кој сигурно ќе ве поддржи во областа на работата. Не е лесно време за вашиот знак, постојано ставени сте на испит поради спротивставувањето на Јупитер и Сатурн, но ќе можете повторно да се пронајдете и да создадете „нов човек“, посилен од кога било! Обрнете особено внимание на деновите вторник и среда, кога месечината исто така ќе биде во опозиција.

Девица: каков умор!
Оваа недела ќе ве видиме особено уморни: Марс во неповолна положба и грда месечина во опозиција во четврток и петок, ризикува да ве натераат да се чувствувате прилично лошо, и физички и психички. За среќа, сепак, убав ќе биде понеделник, кога може да пристигне убава потврда на работното место. Љубовта како да не ве задоволува целосно, но наскоро и таа ќе се врати да ви се насмевне.

Вага: тешка недела 
Влезот на планетата Меркур во спротивност со вашиот знак може да создаде одредено забавување во следните недели, особено на работното место. Не грижете се, сепак: на долг рок, победата ќе биде ваша благодарение на поддршката на Јупитер, која гарантира среќа и успех. Внимание и на сентиментално поле: Венера може да донесе уште неколку кавги со партнерот, особено за време на викендот.

Шкорпија: не чекајте!
Ако имате невообичаени проблеми со вашиот партнер или проблеми на работното место за решавање, треба да го сторите тоа во оваа прва половина на месецот: во втората половина на април, всушност, ризикувате да бидете под притисок од две планети – Венера и Меркур. И двете ќе дојдат во опозиција со вашиот знак. Фокусирајте се на среќните денови на Месечината, понеделник, среда и четврток. Нервозни денови ќе бидат вторник и среда.

Стрелец: задоволствата нема да изостанат!
Дури и ако спротивставувањето на планетата Марс продолжи да прави да се чувствувате уморни и под стрес, задоволствата ќе бидат тука: оваа недела, благодарение на наклоноста на Венера и Меркур, може да се појави некоја нова можност или некоја убава потврда на деловен пплан, но и на сентименталното поле.  Најинтересни денови ќе бидат вторник, среда, сабота и недела, со среќна месечина.

Јарец: држете се!
Стиснете ги забите! Оваа недела ќе мора да се справите со неповолности и од планетата Венера и од планетата Меркур, која во втората половина на април ќе се врати да ви се насмевне. Во меѓувреме, може да наидете на уште неколку пречки на вашиот пат. На сентиментално поле ќе има дискусии со партнерот, особено за време на викендот, кога дури и неповолната месечина ќе ги зголеми тензиите.

Водолија: супер среќни денови!
Вашиот знак продолжува да биде силен и оваа година! Дури и планетата Меркур, конечно, се врати на ваша страна: оваа недела ќе успее да ви донесе огромно задоволство, и во смисла на чувства и на работното место. Вторник и среда особено ќе бидат супер среќни денови, со прекрасна месечина! Романтичен викенд.

Риби: со месечината во знакот!
Оваа недела убава месечина ќе светне заедно во вашиот знак во четврток и петок, подготвена да ви даде многу повеќе среќа. Марс во неповолна положба продолжува да прави да се чувствувате уморни и под притисок, особено на полето на работата: знајте дека наскоро вашата посветеност и одлучност ќе бидат наградени со добри резултати. Љубовта исто така ве тера да чекате, но – како што велат – кој чека ќе дочека!

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...