НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (5. до 11. јули): Добри вести за Рибите, незаборавни денови за Лавовите, тензии за Шкорпиите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Близнаци за да влезе во оној на Рак, подготвен да им даде среќа на водните знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: искористете го Меркур!
Планетата Меркур ќе остане поволна за вашиот знак до недела: искористете го неговото позитивно влијание за да дадете некој предлог или барање на работа, бидејќи од следната недела може да биде потешко да се добие согласност. Венера продолжува да го фаворизира вашиот љубовен живот: деновите вторник, среда и четврток ќе бидат особено романтични, дури и со убава месечина на ваша страна.

Бик: Меркур се грижи завас!
Не е лесно време за вашиот знак, со Венера, Марс и Јупитер во опозиција. Стресот на работа се чувствува, па дури и во семејството нема недостаток на жестоки дискусии… За среќа, почнувајќи од недела, планетата Меркур ќе ве спаси, подготвена да ви даде уште неколку можности во наредните недели, особено од гледна точка на професионалното поле. Среќен ден: понеделник.

Близнаци: догледање, Меркур!
Планетата Меркур ќе остане да го поддржува вашиот знак до недела: обидете се да ја искористите оваа недела за да напредувате, особено на работното место. Beќе има добри можности, особено во вторник, среда и четврток, кога може да сметате и на убава месечина, подготвена да ви даде малку повеќе среќа. Венера ги фаворизира чувствата.

Рак: добредојде, Меркур!
Почнувајќи од недела, планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак! Во следните недели ќе има големи задоволства за вас, особено од професионална гледна точка. Меркур, всушност, ќе фаворизира состаноци и контакти, носејќи ви нови можности. Во меѓувреме, уживајте во прекрасната месечина во петок и сабота, кои ќе бидат особено романтични денови.

Лав: денови за паметење!
Оваа недела ќе можете да сметате на поддршка од Марс и Венера: ќе се фаворизира љубовта, како и добрата форма и енергијата! Особено недела ќе биде ден за паметење, со убава месечина во знакот. Внимание, сепак, на малку дополнителен стрес на работа во понеделник, кога може да се појават некои неочекувани проблемчиња.

Девица: среќна месечина!

Пристигнуваат добри вести за вашиот знак! Планетата Меркур ќе остане во неповолна положба само до недела: во следните недели конечно ќе можете да најдете некакво спокојство и мотивација во канцеларијата по работниот период искусен со одредена вознемиреност и тешкотија. Во меѓувреме, уживајте во деновите понеделник, петок и сабота, кога може да сметате на убава среќна месечина.

Вага: да живее љубовта!
Љубовта ви се насмевнува во овој период! Сето тоа благодарение на планетата Венера, која продолжува да ви ги испраќа своите корисни влијанија и ви дава бесконечни емоции. Прекрасна романтична месечина ќе светне на вашето небо во вторник, среда и четврток. Сепак, обрнете внимание на работното место: почнувајќи од недела, планетата Меркур ќе ви го сврти грбот и може да се создадат уште некои пречки на патот во кариерата.

Шкорпија: тензии во љубовен живот
Вашата недела се отвора на нервозен начин: во понеделник, всушност, ќе мора да го издржите спротивставувањето на Месечината, што може да донесе дополнителни проблеми или напнатост, дома или на работа. Венера во неповолна позиција продолжува да генерира конфликти помеѓу вас и вашиот партнер… Искористете ги деновите петок и сабота, кога ќе имате убава месечина за да ве поддржи, да побарате дијалог со партнерот.

Стрелец: поволен транзит 
Пристигнуваат добри вести за вашиот знак, кој во последниот период мораше да го издржи спротивставувањето на Меркур. конечно, почнувајќи од недела, оваа планета ќе помине низ знакот на Рак и, во следните недели, тешкотиите и блокирањата со кои сте се соочиле во последно време – особено во областа на работата – ќе бидат само далечно минато! Обрнете внимание на неповолните денови – вторник и среда, со месечината во спротивност.

Јарец: Меркур во опозиција
Оваа недела за жал планетата Меркур ќе влезе во спротивност со вашиот знак: почнувајќи од недела може да има забавување на работата, или може да наидете на неочекувана блокада. Не грижете се: со вашата трпеливост и одлучност сепак ќе можете да ги постигнете своите цели! Неповолни денови, со Месечината во опозиција: петок и сабота. Ден за радости: понеделник.

Водолија: стресна недела 
Вашата недела ветува дека ќе биде доста стресна, особено во однос на областа на чувства: планетата Венера, во опозиција заедно со планетата Марс, ќе ги потенцира тензиите и конфликтите во вашиот живот на пар и ќе биде навистина тешко да не се расправате со вашиот партнер! Особено внимание посветете на недела, кога ќе ја имате и Месечината во опозиција. Подобро да се фокусирате на среќните денови на Месечината: вторник, среда и четврток.

Риби: добри вести!
Драги Риби, планетата Меркур ќе остане во неповолна положба за вашиот знак само до недела, додека во следните недели ќе биде на ваша страна. Добри вести ќе пристигнат наскоро, што особено може да се однесуваат на полето на работа. Во меѓувреме, искористете ги среќните денови на Месечината – петок и сабота. Уште неколку ситни проблемчиња пак, ќе имате во вторник и четврток.

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...