Неделен хороскоп (6. до 12 април), топ знаци на неделата – Водолија, Девица и Шкорпија

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Риби за да влезе во Овен! Добра вест доаѓа за сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите во периодот од 6. до 12 април.

Овен: добредојде, Меркур!
Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак: ќе започне прилично добар период во кој меѓучовечките односи ќе се негуваат (дури и од далечина!). Очекувајте да пристигнат некои добри вести. Бидете внимателни, сепак: Меркур нема да биде во вашиот знак до недела. Во текот на остатокот од неделата може да доживеете нервозни моменти, особено во вторник и среда.

Бик: каков стрес!
Драги Бикови, Марс е во лоша позиција за вашиот знак – заедно со подеднакво неповолниот Сатурн – ве тера да се чувствувате уморни и под стрес. Четврток и петок, особено, веројатно ќе бидат навистина тешки денови, дури и со Месечината во опозиција. За среќа, можете да сметате на планетата Меркур која до недела ќе ви гарантира поддршка од семејството и пријателите, подготвени да бидат секогаш на ваша страна!

Близнаци: Да живее љубовта!
Драги Близнаци, овој многу долг транзит на Венера во вашиот знак ќе донесе вистински пресврти во вашиот љубовен живот: малку по малку ќе ја разберете важноста на посебната личност која – можеби – сте ја потцениле или земале здраво за готово. Почнувајќи од недела, планетата Меркур повторно ќе ви се насмевне, ветувајќи убави вести наскоро на работното место. Нерввозни денови се сабота и недела, со Месечина во опозиција.

Рак: среќна Месечина!
До недела можете да сметате на поддршката на Меркур, подготвен да гарантира разбирање со луѓето околу вас. Од следната недела, за жал, ќе се појават некои несогласувања, дури и во семејството. Во меѓувреме, уживајте во среќните месечеви денови, оние во понеделник, четврток и петок. Во вторник и среда пак, може да се појави одредена тензија со партнерот.

Лав: Венера ќе се погрижи за вас!
Ова не е лесен период за вашиот знак, принудени сте да ги издржите опозициите и на Марс и на Сатурн, кои ризикуваат да создадат проблеми, како во личната така и во професионалната сфера. Стиснете ги забите, работите ќе се подобрат пред да замислите! Во меѓувреме, ќе мора да се справите со многу стрес, особено во четврток и петок. За среќа, Венера ќе се погрижи да ви даде насмевка носејќи ви посебна личност во животот!

Девица: Меркур се врати да ви се насмевне!
Оваа недела – конечно – планетата Меркур ќе престане да се спротивставува на вашиот знак и ќе се врати да ви се насмевне. До тој ден ќе мора да издржите малку повеќе стрес и напнатост, особено во меѓучовечките односи. Може да се појави уште поголема дискусија со партнерот, често поради тривијални причини. Обложувајте сè на денот на среќната Месечина – понеделник.

Вага: чекор напред!
Драги Ваги, почнувајќи од недела, за жал, ќе мора да се справите со спротивставување на Меркур, што може да доведе до забавувања и блокади на работното место или проблеми со комуникацијата со оние околу вас. Затоа искористете ја оваа недела да давате предлози или да напредувате, и не чекајте! Вторник и среда особено ќе бидат два супер среќни денови, со убава Месечина во знакот!

Шкорпија: денови полни со љубов!
Оваа недела ќе имате убава Месечина за да ги осветлите вашите денови, подготвена да ви даде емоции и многу среќа. Петок и сабота, особено, ќе бидат два дена за паметење, во кои љубовта ќе биде вистинскиот протагонист.  Марс и Сатурн се неповолни, сепак, а тоа ќе направи да се малку уморни и под стрес. За среќа, ќе има некој кој може да ве натера да ги заборавите вашите грижи…

Стрелец: љубовни маки
Ова не е едноставен период за вашиот знак од гледна точка на чувства: Венера е во опозиција и ќе остане таму долго време … Ова е важен момент да се фокусирате на вашата врска и да разберете што навистина сакате. Пазете се од семејните тензии во понеделник, кога неповолната Месечина ќе ве направи многу нервозни. Подобро ќе биде во сабота и недела.

Јарец: Меркур е уште малку со вас!
Драги Јарци, искористете ја колку што е можно повеќе оваа недела за да ги усогласите вашите планови и да остварите договор. Започнувајќи од недела, Меркур нема повеќе да работи во прилог на вашиот знак и може да наидете на повеќе потешкотии особено на работното место. Четврток и петок ќе бидат два особено среќни денови, поддржани од Месечината. Некои можни непредвидливи случки очекувајте во вторник или среда.

Водолија: кон револуцијата!
Ова ќе биде недела на голема сила за вас: планетата Марс и планетата Сатурн, и двете, се подготвени да ви дадат енергија што ви е потребна за да го револуционизирате вашиот живот. И ако големите промени не дојдат пред 2021 година, отсега ќе можете да одлучите кој е вистинскиот правец за вас … Поволната Венера ви дава денови исполнети со љубов, особено во сабота и недела, супер-романтично!

Риби: искористете ја деловно неделава
Драги Риби, до недела сè уште можете да сметате на помошта од Меркур, подготвен да ви даде дополнителна заштитана работното место и во вашите врски. Петок и сабота ќе бидат два особено среќни денови од оваа гледна точка, додека во понеделник – со Месечината во опозиција – може да доживеете малку повеќе тензија. За време на викендот внимавајте на тензиите со партнерот.

x

Check Also

Помеѓу науката и технологијата: Нови иновативни производи како подобро решение за пушачите  

  Долго очекуваниот крај на 2020-та година, година која популарно е прогласена ...