НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8. до 14.ноември): Многу среќа за Рибите и Девиците, стресови за Лавот, здодевност за Срелците!

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе добри вести за сите водни знаци, ама и за некои други знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: контраст со партнерот 
Вашата недела започнува со два месечеви дена во неповолна положба, што може да ви донесе некои неуспеси и малку повеќе нервоза. Обрнете особено внимание на областа на чувствата: планетата Венера, која исто така е неповолна, ризикува да ги нагласи контрастите меѓу вас и вашиот партнер! Воздржете се од остри и брзи зборови! Среќни месечеви денови, од друга страна, се среда и четврток.

Бик: Венера се грижи за вашата љубов!
Драги Бикови, оваа недела, за жал, спротивставувањето на планетата Меркур – која неодамна влезе во знакот на Шкорпија – ќе почне да се чувствува … На работа, особено, може да има моменти на блокади и недоразбирања. Ќе се чувствувате особено уморни и под стрес, и поради опозицијата на Марс… За среќа, Венера ќе се погрижи да ве расположи, дарувајќи ви слатки моменти на љубов. А ако тоа не е доволно, почестете се со добра храна или масажа!

Близнаци: нервозен викенд
Драги Близнаци, конечно – почнувајќи од минатата недела – планетата Венера повеќе не е во опозиција со вашиот знак. Вашата љубовна врска, во последниот период, е ставена на тест, но сега можете повторно да откриете дел од изгубениот спокој. Најсреќните денови во неделата ќе бидат среда и четврток, кога месечината ќе свети во ваша корист. Нервозни, пак, се деновите петок, сабота и недела, во кои може да се случи некое непријатно изненадување.

Рак: месечина во опозиција
Драги Ракови, вашата недела за жал не започнува најдобро: во понеделник и вторник ќе треба да се справите со месечината во опозиција, која ќе биде додадена на планетата Венера, исто така во опозиција. Внимавајте да не кажувате работи за кои може да се каете, особено на партнерот: тензијата меѓу вас двајца вртоглаво ќе расте! Сепак, посреќен е викендот, кога месечината се враќа да ви се насмевне. Добри вести на работното место.

Лав: каков стрес!
Оваа недела ќе мора да се справите со два спротивставени месечеви денови, во среда и четврток. На работното место би можеле да настанат уште неколку проблеми поради неповолната положба на Меркур и Јупитер… Стресот и заморот би можеле да се акумулираат во текот на викендот, што ризикува да биде прилично нервозен. Обидете се да се опуштите опкружувајќи се со наклонетоста на луѓето што ги сакате.

Девица: денови за паметење!
Драги Девици, оваа недела конечно ќе можете да сметате и на поддршката на Венера и на Меркур, кој неодамна влезе во „пријателскиот“ знак Скорпија. Подгответе се да примите добри вести кои ќе ги опфатат и чувствата и работата! Посебно понеделник и вторник ќе бидат два дена за паметење. Внимание, сепак, викендот, кога ќе треба да се справите со месечината во опозиција …

Вага: пазете се од Венера 
Влегувањето на Венера во знакот Јарец внесува турбуленции во вашиот љубовен живот: може да настанат уште некои дискусии со партнерот и нема секогаш да биде лесно да се договорите и да се разберете… „Полесните“ денови, од оваа гледна точка, ќе бидат среда и четврток, кога ќе може да сметате на прекрасна романтична месечина на ваша страна. Нервозни денови: понеделник и вторник.

Скорпија: Да живее Меркур!
Ова е време за вашиот реванш! Ако долго време на работа не сте успеале да ги постигнете целите кон кои отсекогаш сте се стремеле, сега би можела да пристигне можноста што ја баравте, загарантирана од прекрасниот Меркур, подготвен да ви даде нови контакти и интересни соработки. Конечно нешто се движи! Марс, исто така во знакот, ве прави поборбени од било кога.

Стрелец: здодевна и „празна“ седмица
Драги Стрелци, емоциите доживеани во последните неколку недели – кога Венера сè уште престојуваше во вашиот знак – сега се далечно минато: за вас што сакате да живеете со авантури и големи страсти, ова може да биде малку „рамна“ недела, без возбудливи случувања. Сепак, не грижете се, малку по малку ја градите својата приказна, без разлика дали е тоа нова љубов или личен проект. Среќни денови: среда и четврток.

Јарец: одлично!
Драги Јарци, вашата недела започнува одлично, со два прекрасни месечеви денови, кои ќе се покажат како супер среќни! Меркур конечно се врати активен во ваша корист: работните ситуации кои стоеја во место веќе некое време ќе доживеат вистинска пресвртница! Љубовта, од своја страна, ви се насмевнува благодарение на влегувањето на Венера во вашиот знак, која во наредните месеци ќе ви донесе многу среќа во областа на чувствата!

Водолија: каков умор…!
Драги Водолии, оваа недела може да почувствувате малку дополнителен стрес и замор, поради неповолната положба на Марс и онаа на Меркур, што исто така може да доведе до некои компликации на работното место… Искористете ги деновите среда и четврток, кога ја имате месечината на ваша страна: ако треба да разговарате со партнерот или да чекорите напред на работното место, среќата ќе биде на ваша страна!

Риби: среќна недела!
Драги Риби, ова ќе биде многу среќна недела за вашиот знак, кој конечно ќе може да смета и на поддршката на Венера и на онаа на Марс и Меркур! Добрите вести нема да чекаат долго како во однос на чувствата, така и на работното место. Викендот, особено, ветува дека ќе биде навистина жежок, со прекрасна романтична и страсна месечина која ќе блесне во вашиот знак!

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе ...