Неделен хороскоп (од 13. до 19. јануари): Топ знаци на неделата – Риби, Шкорпија и Јарец

Оваа недела планетата Венера влегува во знакот на Риби, носејќи им толку многу љубов на сите водни знаци, а малку тага за Девиците и Стрелците. А, вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвиле ѕвездите за оваа недела, од 13. до 19. јануари.

Овен: добра вест!
Оваа недела планетата Меркур – почнувајќи од петок – ќе престане да биде неповолна за вашиот знак, и ќе ви донесе добри вести на работното место. Внимание, сепак, на полето на чувствата: во четврток и петок, може да се појават тензии меѓу вас и вашиот партнер, заради опозицијата на Месечината, што ќе ве направи помалку трпеливи отколку што веќе сте…

Бик: Венера ќе ве насмее!
Почнувајќи од вторник, планетата Венера конечно ќе се врати на ваша страна: сите тензии што сте ги доживеале со партнерот во последниот период ќе бидат далечно минато и сега ќе можете да уживате во деновите полни со емоции и страст заедно со вашиот партнер. На работа, во четврток и петок, може да ве пресретнат уште некои пречки, поради планетата Меркур која ќе ве предизвика.

Близнаци: проблеми во љубовта 
За жал, оваа недела планетата Венера ви свртува грб: почнувајќи од вторник, дискусиите со партнерот ќе бидат акцентирани и нема да биде така лесно да се најде договор. На работа, сепак, веќе почнувајќи од четврток би можеле да добиете некои добри повратни информации. Во принцип, спротивставувањето на Марс ќе ве натера да се чувствувате поуморни од вообичаено.

Рак: нешто се движи!
Почнувајќи од петок повеќе нема да ја имате планетата Меркур во опозиција: ова значи дека во следните неколку недели некоја долготрајна ситуација конечно би можела да се отклучи. Особено саботата и недела ќе бидат два среќни денови, со прекрасна поволна Месечина. Сепак, внимавајте на деновите четврток и петок, кога може да се појават несоодветни игри на работа.

Лав: Неволји на работното место
Можете конечно да земете воздишка на олеснување оваа недела: почнувајќи од вторник, планетата Венера повеќе нема да се спротивставува на вашиот знак. Па, така, можете да го оставите зад себе прилично комплицираниот период од гледна точка на чувствата и, малку по малку, ќе можете да закрепнете и да добиете ведрина. За жал, сепак, ќе мора да се справите со уште некои неволји на работното место.

Девица: Венера во опозиција
За жал, оваа недела планетата на љубовта ќе се спротивстави на вашиот знак: почнувајќи од вторник, всушност, ќе мора да се справите со лошата Венера, подготвена да стави пречки меѓу вас и вашиот партнер. Треба да одолеете на искушението и да не бидете премногу критични, напротив, обидете се да покажете разбирање за партнерот колку што е можно повеќе. Месечината ќе ви помогне во вторник и среда, ќе ви испрати позитивна енергија.

Вага: нови можности!
Драги Ваги, продолжувањето на работата по новогодишните празници не беше лесно за вашиот знак, кој мораше да се справи со неповолно поставениот Меркур: почнувајќи од петок, конечно, оваа планета ќе престане да ве спречува и ќе ви помогне да најдете нови можности и важни сојузници за да ги постигнете вашите цели. Сметајте на супер-среќните денови – четврток и петок, со прекрасна Месечината која ќе ве поддржува.

Шкорпија: многу емоции!
Добра вест за вашиот знак: почнувајќи од вторник, планетата Венера ќе се врати на ваша страна! Откако ќе ви дозволи да доживеете непријатни ситуации на почетокот на годината, сега таа е подготвена да ја охрабри вашата љубовна приказна или, ако сте „сингл“, да гарантира среќни средби. Особено во сабота и недела кои ќе бидат два дена за паметење, полни со емоции и страст. Внимание, на работното место да не се наслонувате на погрешни колеги.

Стрелец: желба да побегнете…
За жал, оваа недела ќе мора да се справите со неповолната Венера. Почнувајќи од вторник, може да се појават недоразбирања меѓу вас и вашиот партнер и ќе добиете желба да избегате…За среќа, барем на работното место, наскоро ќе пристигнат добри вести: планетата Меркур се враќа да ве насмее и ветува поголем пресврт.

Јарец: период за паметење!
До петок може да сметате на поддршката од Меркур, кој заедно со Сонцето и Јупитер ветуваат одлични вести, особено во областа на работата: добар одговор или важен предлог е пред вас! Венера, исто така, се враќа на ваша страна оваа недела: почнувајќи од вторник, ќе бидете фаворизирани на фронтот за чувствата. Овој јануари ќе биде месец за запаметење!

Водолија: Меркур во знакот!
Дали сте подготвени да ја пречекате планетата Меркур во вашиот знак? Почнувајќи од петок, оваа планета ќе почне силно да ве поддржува: добра вест може да пристигне во наредните недели, особено на работното место. Во меѓувреме, уживајте во наклонетоста на Венера, која продолжува да ви дава многу убави емоции. Понеделник е нервозен ден заради лошата Месечина.

Риби: добредојде, Венера!
Драги Риби, планетата Венера влегува во вашиот знак оваа недела! После тешката 2019 година, конечно ќе можете да започнете да завадеете со теренот, особено на сентименталното поле: доаѓаат нови случувања кои ќе остават белег , и доколку тие не се претворат во трајни приказни, сигурно ќе ви помогнат да продолжите напред и да ја вратите самодовербата што до  неодамна ја загубивте. Сабота и недела се среќни денови!

x

Check Also

Huawei ги поканува сите свои верни поддржувачи на глобалната онлајн премиера на новата P40 серија

Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 ...