devojka

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Оваа недела прекрасна Mесечина ќе блесне во знакот на Јарец, носејќи им среќа на сите земјени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: тешко е да се воздржите 
Тензии на работа може да се појават оваа недела: Јупитер во неповолна положба – заедно со несреќната Месечина во среда, четврток и петок – создава несогласувања и ги разгорува дискусиите со шефовите и колегите. Бидете внимателни да не истурате толку многу нервоза врз семејството и да ја помешате во чувствата: Марс ве прави пораздразливи од вообичаеното и ќе биде навистина тешко да се воздржите.

Бик: љубовта ви се насмевнува!

Со противењето на Меркур не се шегувајте: вашите планови може да се забават или да се појават жестоки дискусии со шефовите и колегите. Не грижете се, сепак – го имате Јупитер на ваша страна, подготвен да ве заштити и да гарантира долгорочен успех. Ќе ја надминете секоја тешкотија! Љубовта ви се насмевнува благодарение на убавата поволна Венера, која ќе ве направи многу романтични, а заедно со Месечината и многу постраствени во среда, четврток и петок.

Близнаци: Венера неповолна 
Драги Близнаци, вашата недела започнува со два прилично тешки дена, во кои Месечината ќе биде во опозиција на вашиот знак, понеделник и вторник. Може да се чувствувате малку нерасположено или особено нервозно. Тоа ќе биде пред се во областа на чувствата: Венера во неповолна положба ги зголемува тензиите помеѓу вас и вашиот партнер и доведува до доведување во прашање дури и на најстабилната врска.

Рак: Месечина во опозиција
Оваа недела ќе мора да го трпите спротивставувањето на Месечината во среда, четврток и петок, кога може да се чувствувате малку нерасположени и нервозни. Понатаму, неповолниот Марс ќе го засили чувството на замор и стрес. За среќа, ќе ги имате и планетата Венера и планетата Меркур на ваша страна, подготвени да донесат луѓе покрај вас кои се во можност да ви ја дадат целата поддршка и приврзаност што ја заслужувате.

Лав: Марс се грижи за вас!
Драги Лавови, Меркур е во неповолна положба и не ја олеснува комуникацијата со другите и создава уште некои проблеми на работа. Можноста што ја чекате може да не пристигнува уште подолго време… Исто така, пазете се од Месечината во опозиција во сабота и недела, која ќе биде прилично напната. Марс во поволна позиција ќе ви помогне да ја пронајдете целата енергија што ви е потребна за да не се откажете и да продолжите да се борите за своите цели.

Девица: добра вест!
Во овој период љубовта ви се насмевнува благодарение на прекрасната Венера: ако неодамна запознавте некој/а, тоа веднаш може да стане сериозна приказна. Долгорочните парови, од друга страна, ќе се чувствуваат посилни и подобри соучесници од кога било. Добри вести пристигнуваат и на полето на работата, фаворизирани од одличната позиција на Меркур и од Јупитер: наскоро може да пристигнат убави изненадувања!

Вага: моменти на стрес 
Драги Ваги, вашата недела започнува со два среќни денови благодарение на Месечината, кога ќе добиете некои добри вести. Среда, четврток и петок, сепак, ќе бидат доста напнати денови, во кои ќе се чувствувате малку позаморено. Марс во опозиција прави да се чувствувате под притисок и за жал, ќе има моменти на стрес. За среќа, можете да сметате на убава романтична Месечина во сабота и недела, подготвена да ви го загрее срцето!

Шкорпија: одлично!
Со помошта на Меркур ќе станете крал/ица на односите со јавноста, најпосакувани и најбарани! Вашата способност да заведувате – без разлика дали станува збор за потенцијален партнер или цела публика слушатели – ќе биде посилна од кога било, особено во среда, четврток и петок, кога ја имате и Месечината на ваша страна. Конечно, поволната Венера ви помага да го решите нерешениот проблем на сентименталното поле.

Стрелец: дискусии со партнерот
Вашата недела не може да започне подобро од ова: во понеделник и вторник, прекрасната Месечина ќе биде подготвена да ви донесе неочекуван наплив на среќа. И викендот ќе го осветли убавата Месечина, која ќе направи да се чувствувате подобро од вообичаеното. За жал, сепак, ќе мора да се справите со Венера која е во неповолна положба, што ќе ви донесе уште една дискусија со вашиот партнер.

Јарец: Месечината е со вас!
Драги Јарци, оваа недела убава среќна Месечина ќе блесне во вашиот знак во среда, четврток и петок, која ќе ви донесе убави вести, особено во областа на работата. Меркур и Јупитер ветуваат нови можности и важни награди: конечно, после многу работа, можете да уживате во вашите резултати! Марс, пак, ќе продолжи да прави да се чувствувате малку поуморно од вообичаено.

Водолија: кон нов почеток 
Драги Водолии, оваа недела Месечината ќе биде со вас во сабота и недела, давајќи ви нови можности, нови средби или нов почеток. Не е најдобро време да се донесат избрзани одлуки во областа на работата: неповолниот Меркур може да ви ги замати плановите. Затоа избегнувајте да постапувате премногу инстинктивно и имајте верба: 2021 година ќе биде навистина извонредна година за вашиот знак!

Риби: проблеми со срцето 
Драги Риби, љубовта продолжува да ви создава маки: Венера во опозиција ги потенцира тензиите со вашиот партнер, што може да доведе до вистински расправии, особено во првиот дел од неделата, кога ја имате и Месечината во неповолна положба. На работа, сепак, резултатите нема да изостанат: поволниот Меркур е подготвен да ви донесе одлични можности, додека Јупитер обезбедува долгорочен успех.

x

Check Also

„ЛАЧИ ИСКРИНИ“ – Поетска збирка на д-р Михаил Левенски во издание на „Матица Македонска“ и Фондација д-р Михаил Левенски

Фондацијата „Д-р Михаил Левенски“, со голема благодарност до издавачката куќа „Матица Македонска“ ...