НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им донесе денови полни со страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: Венера се грижи за вас!
Уште една недела на трпеливост и конечно планетата Меркур повеќе нема да биде во спротивност со вашиот знак! Но оваа недела, за жал, сепак ќе мора да го издржите неговото непријателско влијание, што ќе доведе до забавување на работата и недоразбирање, дури и во семејството. За среќа, топлата Венера се грижи да ви донесе денови полни со љубов и страст, особено за време на викендите.

Бик: не чекајте!

Вашата недела започнува со прилично тежок понеделник, во кој ќе се почувствува спротивставувањето на Месечината. Венера е во неповолна положба и може да ги нагласи конфликтите во вашиот живот ако сте во врска. Бидете внимателни да не избувнувате премногу, особено за време на викендите. Ако имате некои предлози да дадете на работното место, не чекајте, бидејќи од следната недела може да наидете на уште поголем отпор.

Близнаци: Небото е со вас!
Драги Близнаци, Рајот е на ваша страна! Оваа недела ќе можете да сметате на помошта на планетите Венера, Марс и Меркур, подготвени да ви дадат многу нови можности во секоја област од вашиот живот, но и енергија и можност да ги фатите шансите во лет! Љубовта ви се насмевнува и ви дава многу интензивни моменти во сабота и недела. Внимание, сепак, на спротивставувањето на Месечината во вторник и среда, што може да доведе до некои стопирања на проекти.

Рак: заморни денови 
Бидете трпеливи уште една недела: почнувајќи од следната недела, планетата Меркур повеќе нема да биде во неповолна положба, туку ќе се врати да работи во корист на вашиот знак, давајќи ви ги сите оние можности што ви беа одземени некое време. Пред сè, работното опкружување ќе ви донесе големо задоволство! Внимавајте на заморните денови четврток и петок … наместо да излегувате со друштво подобро е да останете дома, да се релаксирате и наспиете.

Лав: одлично!

Планетата Венера продолжува да престојува во вашиот знак, подготвена да ви даде вистински возбудливи денови од гледна точка на чувствата! Важни вести или награди исто така може да пристигнат на работа, особено во вторник и среда, кога може да сметате на убавата поволна Месечина. Бидете внимателни, сепак, да не станете премногу нервозни во сабота и недела, со Месечината во опозиција.

Девица: чекањето е пред крај!
Во последниот период ви се чини дека живеете во очекување и дека е предоцна да пристигне она што го чекате … не грижете се, од следната недела работите ќе бидат поинакви, со влегувањето на Меркур во Шкорпија! Во меѓувреме, сепак, можете да сметате на одличниот аспект на Јупитер кој ги истакнува вашите вештини, особено во професионалното поле. Вторник и среда се нервозни денови, со Месечината во неповолна положба.

Вага: искористете го Меркур!
Планетата Меркур ќе остане во вашиот знак уште една недела: искористете го неговото благотворно влијание за да ги решите отворените деловни проблеми или да дадете предлог или барање. Почнувајќи од следната недела, успехот нема да биде толку сигурен … Поволната Венера ви дава многу емоции, особено во сабота и недела, кога ќе ја имате и Месечината на ваша страна.

Шкорпија: чекајте го Меркур 
Почнувајќи од следната недела планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак: одлични вести и важни награди се на пат, особено во професионалното поле! Оваа недела сепак ќе мора да бидете трпеливи. Ќе има расправии и тензии, особено во љубовта, зашто Венера се уште не е на ваша страна… Искористете го понделеник, кој е осветлен од прекрасна среќна Месечина!

Стрелец: важни средби!
Ова ќе биде многу среќна недела за вашиот знак! Особено деновите вторник и среда, заедно со прекрасната Месечина, би можеле да ви донесат добри вести и во професионалната и во сентименталната област. Всушност, ги имате и планетата Венера и планетата Меркур на ваша страна. Слободните Стрелци би можеле да имаат средби од кои ќе произлезат врски кои се предодредени да траат, особено во сабота и недела.

Јарец: малку трпеливост 
Оваа недела ќе биде подобро да имате малку повеќе трпеливост: Меркур е во неповолна позиција и ги забавува вашите проекти, но од следната недела оваа планета ќе ви се насмевне и можноста што ја чекавте нема да ја чекате долго! Во меѓувреме, обложувајте сè на супер-среќните денови четврток и петок, кога ќе имате прекрасна Месечина на ваша страна.

Водолија: Месечината се грижи за вас!
Драги Водолии, продолжува тешко време за вашиот знак кога станува збор за чувствата. За жал, спротивставувањето на Венера ги вади на површина сите тензии со партнерот и расправиите ризикуваат да бидат на дневен ред, дури и ако се обидувате да ги избегнете. Особено внимание посветете на понеделник, кој ќе биде прилично напнат. Подобро, од друга страна, ќе биде за време на викендот, кога убава среќна Месечина ќе ви помогне да најдете спокојство.

Риби: во неизвесност 
Драги Риби, во ова време речиси се чувствувате како да живеете во неизвесност: чекате да ги соберете придобивките од вашата напорна работа и наскоро ќе можете! Всушност, почнувајќи од следната недела ќе можете да сметате на позитивниот аспект на планетата Меркур, подготвен да ги раздвижи дури и најзакоравените ситуации. Во меѓувреме, уживајте во среќните месечеви денови – понеделник, четврток и петок. Вторник и среда, сепак, би можеле да бидете вознемирени.

 

x

Check Also

Согорување калории – Крофните ќе ги истопите со 45-минутно возење велосипед со брзина од 20 километри на час

На топ листата на производи чија калориска вредност неретко ја потценуваме се ...