Неделен хороскоп (од 28 декември 2020 година до 3 јануари 2021 година): жешка Нова година за огнените знаци!

Оваа недела планетата Венера во знакот на Стрелец е подготвена да им подари навистина жешка Нова година на сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела!

Овен: Нервозна Нова година 
Вашата Нова година ќе биде малку нервозна, со Месечината во неповолна положба. Подобро, сепак, ќе биде на 1ви, кога ќе можете да го вратите вашето добро расположение! Венера е на ваша страна и ви ветува среќни денови од сентиментален аспект. Ако сте слободни, наскоро може да влезете во врска предодредена долго да трае. На работното место ви треба малку време и трпеливост, но ќе можете да се опоравите од тешката 2020 година.

Бик: Душата на забавата!

Ве чека тивок крај на годината: нервозната Месечина ќе влезе во неповолна положба за вашиот знак на 31-ви вечерта, а потоа ќе остане таму до сабота. Не грижете се, сепак: секогаш можете да сметате на поддршката на планетата Меркур, што ќе ве направи особено расположени и дружељубиви, па така вие ќе бидете душата на забавата! Исто така, убаво ќе се чувствувате во недела, кога може да има и изненадувања.

Близнаци: Нова година со Венера во опозиција
Оваа недела ќе мора да се справите со спротивставувањето на Венера: планетата на љубовта ризикува да ги нагласи контрастите помеѓу вас и вашиот партнер. Секогаш барајте дијалог што е можно поотворен: тоа ќе биде единствениот начин да ја поминете мирно Новата година заедно! Супер-среќен е понеделник, со прекрасна Месечина во знакот што може да донесе пријатни изненадувања, дури и на работното место.

Рак: каков стрес!
Оваа недела можете да сметате на прекрасна Месечина во вашиот знак во вторник, среда и четврток, која ќе ви донесе супер среќа, особено во однос на чувствата. На работното место, сепак, ќе наидете на некои дополнителни пречки или забавување, поради спротивставувањето на Меркур, на кое ќе се додаде и немилоста на планетата Марс. Подобро е да ги искористите слободните празнични денови за одмор и релаксација.

Лав: Нова година со Месечината во знакот!
2021 година ќе започне со прекрасна Месечина во вашиот знак! Супер-среќа, исто така, ќе имате во четврток и во петок. Венера е во поволна позиција и ќе ви ја даде целата заслужена љубов. Сепак, на работа, се очекуваат некои пречки или забавувања, во поглед на 2021 година, која – од оваа гледна точка – ќе биде полна со предизвици!

Девица: дискусии со партнерот
За жал оваа недела планетата Венера во знакот на Стрелец ќе ви донесе уште неколку недоразбирања со вашиот партнер: особено внимание посветете во понеделник, кога ќе биде лесно да избие вистинска кавга. Од вторник до четврток, сепак, ќе можете да уживате во малку повеќе среќа: се очекува мирна Нова година, опкружена со многу наклонетост.

Вага: колку сте уморни!
Марс ќе остане во спротивност со вашиот знак уште малку: во следните недели големиот замор и психо-физичкиот стрес што ве придружуваа со месеци ќе бидат само далечно сеќавање! Во меѓувреме, уживајте во прекрасната Венера која е во поволен аспект, подготвена да ви ја даде целата посакувана љубов. Месечината е малку нервозна за Вас во вторник, среда и четврток. Во петок и сабота повторно ќе бидете расположени!

Шкорпија: нервозна Месечина
Меркур во поволна позиција ќе ви приреди убави изненадувања оваа недела, особено на работното место: зграпчете ја секоја можност што претстои, во пресрет на 2021 година што ќе биде полна со предизвици за вашиот знак! Нервозна Месечина пак, ќе имате во петок и сабота. На новогодишната ноќ можеби нема да го почувствувате „животот на забавата“, но сепак ќе можете да уживате во блискоста на оние кои ве сакаат.

Стрелец: жешка Нова година!
Вашата Нова година ќе биде полна со романса и страст! Венера заедно со прекрасната Месечина се во поволна положба уште на 31ви вечерта, подготвени да ви пружат почеток на година полн со емоции. Деновите петок и сабота се исто така убави, кога ќе можете да се опуштите и да уживате во друштво на оние што ги сакате. Големи можности и на полето на работата, пред вас е  2021 година исполнета со задоволства!

Јарец: задоволство е пред вас!
Оваа недела ќе можете да уживате во прекрасниот спој на Меркур, подготвен да ви донесе големо задоволство, особено во областа на работата. Меѓу вторник и четврток, Месечината ќе биде во опозиција, и може да направи да се чувствувате понервозни од вообичаеното, но не грижете се: веќе во новогодишната ноќ работите ќе се променат и ќе можете да поминете мирни празнични денови, во друштво на оние што ги сакате.

Водолија: Нова година со Месечина во опозиција 
За жал, на 31-ви вечерта, Месечината ќе дојде во опозиција со вашиот знак, носејќи ви прилично напната Нова година. Венера во поволна положба гарантира присуство на еден или повеќе луѓе кои ви се драги: сконцентрирајте се на нежностите и обидете се да ја оставите настрана каква и да била причината за нервоза! Петок и сабота, всушност, ќе бидат лоши денови, во кои работите нема да одат како што планиравте.

Риби: тензии на новогодишната ноќ 
Со Венера во неповолна положба, вашата Нова Година може да биде малку напната. Искористете ги деновитевторник и среда, кога ќе имате прекрасна Месечина на ваша страна, за да разговарате со вашиот партнер. На работното место ќе ве фаворизира убавиот Меркур, подготвен да ви донесе повеќе можности. Неповолен ден е недела, кога ќе ја имате Месечината во опозиција.

x

Check Also

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се ...